… ložní povlečení jsem v našem domečku až doteď ani jednou nevytáhla. Zdědila jsem ho i s křestním jménem po své babičce z mamčiny strany už před mnoha lety. Podobně jako u toho, které mám od své prababičky, jsem si ale dlouho lámala hlavu, jak jej uplatnit v předchozích barevných variacích naší ložnice.

Výmalba světle a středně šedou barvou mi ale hodně usnadnila život, protože tvoří skvělý barevný podklad snad pro všechny možné barevné variace. Na tuhle “myší” barvu tak nedám dopustit a kromě ložnice jsem jí použila i do chodby v patře domu, nad schodiště a některé zdi v obýváku, spodní chodbě i kuchyni 🙂

Myšlenky na babiččino povlečení se mi v hlavě zrodily znovu poté, co jsem si v ložnici pověsila nové obrázky s květinářkami od Péti.


Na fotkách to tolik nevynikne, ale v reálu jim to dohromady moc sluší. A mě v souvislosti s tím napadly dva nové kreativní projekty na výrobu nových povlaků na polštářky a věnec… .-)

V lednu jsem ještě nic netvořila… a já si dala pro tento rok závazek, že si alespoň jednou za měsíc udělám radost nějako tvořivou rukodělnou činností a potěším své tvořivé vnitřní já – nejvyšší čas začít alespoň s něčím malým .-)

Krásný den

A.