„Chceš něco v Ikee?“ ptá se máma.
„Chci. Ale neboj, jen kytku a květináč, nic víc.“
Taky být toho víc, do auta se to nevleze. I tak si myslím, že se mě rodina brzo přestane ptát, jestli tam náhodou něco nechci.
Tenhle kousek nese název Calathea orbifolia a je z velké Calatheí rodiny.

Calathea orbifolia

Ve své domovině Calathea tvoří hustý podrost ve stínu vysokých stromů deštných pralesů. Je to keříková rostlina s jednoduchými stonky, na nichž rostou široké listy v nejrůznějších kresbách.
Doma ji umístěte na světlé místo bez přímého slunečního záření. To přímo nesnáší. Pokud to nebudete respektovat, odmění se vám černými fleky na listech, které ji budou už navždy hyzdit.

Není pro sklerotiky 
Vyžaduje trochu více péče. Substrát nenechte nikdy vyschnout, ale pozor i na přelévání. To je rada, co. Takže často zalévat, ale jen trochou vody, ať si Kalatka pěkně lebedí ve vlhku, ale ne mokru. Pro její dobrou kondici potřebuje i často rosit listy. Pak se vám velmi ráda odmění nejkrásnějšími listy s výraznou kresbou. A že na ní můžou všichni oči nechat!

 

 

Jinak jsem v Ikee dokonce minulý týden byla. Při vychutnávání jejich dezertu jsem si ulomila zub a pak se jako vítr hnala dekoracemi až ke kytkám. Taková bída! Pokud tedy nechcete Pryšec za 1200, těch tam bylo dost.
Ale terakotových květináčů jsem si mohla vzít víc. Protože stojí za to. Jen ty hnědošedé květináče už nemají, kruci. Neprodáváte někdo prosím?