Lednová akce Flixbusu na cesty za 19 korun mě nalákala ke koupi jízdenek do Českého Krumlova. Sice za cenu jízdy přes Prahu a sedmihodinové cesty, nakonec to ale stálo za to. :)) Sama jsem totiž nikdy v Českém Krumlově nebyla (jsem ostuda!), tak nadešel čas to napravit!
Hodinový přestup v Praze na Florenci jsme využili na jedno rychlé cappuccino v Ema Espresso Baru a musím říct, že tak dobré cappuccino jsem snad ještě neměla. Tak pokud budete mít taky na Florenci chvilku, určitě doporučuju! Je to jen krátká procházka a za pět minut jste tu.

Následovala 3,5 hodiny dlouhá cesta z Prahy do Českého Krumlova. Protože jsme z Brna vyráželi v osm ráno, v Krumlově jsme byli ve tři hodiny. Akorát na to, aby nás ubytovali. S ubytováním mi pomohla Barča, která se mi ozvala, když jsem sháněla nějaké tipy na Instagramu. Baru, ještě jednou moc děkuju! Nakonec jsme si teda koupili dvě noci v hotelu Bellevue, kam nás nalákaly hlavně ty parádní snídaně. Škoda jen rozbité sauny, která by se v tyhle mrazivé dny opravdu hodila!
Po ubytování jsme rychle vyrazili na procházku po okolí, prošli jsme se až na vyhlídku, do vnitřního města a zase zpátky. Protože jsem nás na cestu autobusem vybavila svačinou, neměli jsme moc hlad a tak jsme na večeři zkusili Dobrou čajovnu. Dali jsme si kuskus a baba ganouche, oboje moc dobré a velké tak akorát. Potom ještě Vodní vílu, sahlep a japonskou směs a byla to taková nostalgie, vzpomínka na naše studentská léta, kdy jsme v čajovně trávili snad každou volnou chvilku.
V neděli jsme vyrazili na snídani a protože bylo krásně slunečno, navlíkli jsme se do spousty teplých vrstev a vyrazili prozkoumávat úzké uličky. Byla sice pěkná zima, ale se sněhovým popraškem a sluníčkem bylo v Krumlově úplně pohádkově! Jak z Anděla Páně. :))
Únor není zrovna nejideálnějším měsícem k prozkoumávání Krumlova. Zámecké (ale i Klášterní a Pivovarské) zahrady byly zavřené, galerie Egona Schileho a fotografický ateliér Seidel jakbysmet, v grafitovém dole přes zimu žádné prohlídky nedělají a z vytipovaných podniků jich většina byla zavřená jako třeba Deli 99 nebo restaurace Papa´s. Alespoň všemi doporučovaný Kolektiv otevřený byl a musím říct, že z něj mám dost smíšené pocity. Nejprve jsme strašně dlouho čekali, než si nás někdo v té záplavě asiatů vůbec všimne, pak si objednali svařené víno. Inzerované bylo s ovocem naloženým v rumu. Bohužel jsme viděli, jak ho připravují a zalít víno horkou vodou mi nepřipadá jako ten nejlepší postup. Nemluvě o tom, že po ovoci v něm nebyla ani památka…Asi jsme si měli dát kafe, to tu prý mají dobré! :))
Na oběd jsme si dali pizzu v Nonna Gina a ta byla fajn. Podle drahouše mají v třebíčském Harlekýnovi lepší (pizza je víc rozválená, větší a tenší těsto), ale na Krumlov dobrý! :)) Večer jsme zapadli do Krčmy v Šatlavské ulici, kde se mi líbilo hlavně kvůli ohni, bylo tu krásně teploučko! Dali jsme si grilovanou krkovici, bramboráčky a zelný salát. A na pití medovinu.
V pondělí už nás čekal check out, zavazadla jsme si nechali v hotelu a vydali se kolem domku Egona Schieleho do doporučované Kafírny. Jenže bylo pondělí a my úplně přehlídli, že tam mají v pondělí jen do 12 hodin. Naštěstí nám moc milá paní majitelka kafe uvařila i po zavíračce, ochutnali jsme moc dobrou rakvičku se šlehačkou a kremrole, které sama peče.
Před odjezdem jsme si ještě skočili na palačinku, trdelník a svařáky do bistra Mls naproti Kolektivu a pak už do hotelu pro zavazadla a zase zpátky do Brna.
Pokud jste ještě neviděli, tak určitě mrkněte na tento díl Gebrian versus Český Krumlov a taky tento z cyklu Národní Klenoty.
Všichni už jste určitě v Krumlově byli, tak mi dejte vědět, jak se vám tam líbilo! My se tam musíme zajet podívat i v létě. Sice se budeme prodírat davy asijských turistů, ale takové posezení u řeky a procházení se v sandálkách a letních šatech by stálo za to. :))
Krásné mrazivé dny! Evi
//foto moje ©gathermoments