Moji milí...

mám pro vás dlouho očekávaný fotoreport, botanický fotoreport, jehož hlavním představitelem jsou úžasné květináče a vázy švédské značky DBKD, které jsou nyní k dostání i u nás. Jejich produkty a mnohé další nyní najdete v botanické sekci na LALA Design

Majitelka Darina pro vás vybrala několik známých kolekcí. Charakteristické jsou květináče z jejich nejznámější kolekce CLOUDY, které jsou posety malými bodlinami. Na e-shopu najdete hned několik velikostí a barev, a co vím, tak na podzim by zde měly být k dostání další odstíny. Na ty se mimořádně těším.

Kolekce PURE obsahuje krásné minimalistické květináče, které mě okouzlily asi nejvíc. Pár kousků mi tedy doma zůstalo. No a protože se ráda obklopuji zajímavými druhy pokojovek, tak do většího bílého květináče jsem musela pořídit nový přírůstek. Jím se stal převislý rhipsalis, po kterém jsem dlouho pokukovala, protože mě lákal svým exotickým vzhledem.  

Třetí řada květníků se jmenuje SOLID. Zas se jedná o stylově čistý, minimalistický květináč a je k mání hned ve dvou velikostech a několika barvách. 

V DBKD nezapomněli ani na závěsné květináče. Na e-shopu je najdete pod označením CALLUNA. Můžete si jej přivázat třeba k polici jako já. A co do něj? Hodně "trendy" rostlinou je svícník, který se snadno množí, rychle roste, takže už ho mám doma namnožený několikrát. Krásně by v květníku vypadal třeba i starček, rděnka, poděnka, či pokojový břečťan... CALLUNA je zatím dostupná pouze v jedné velikosti. Ale mám slíbeno, že přibudou další, větší velikosti.

Mnohé z vás zajímalo, jestli bude v prodeji i ikonická váza BUBBLE. Mnozí z vás se již dopátrali a dokonce se i staly hrdými majiteli této krásky. Tahle váza, která kombinuje sklo s malými svařenými kovovými kolečky, vynikne i bez jakékoliv květiny. Bude krásným solitérem, ať už si ji postavíte kamkoliv...

Poslední, co bych ráda zmínila, že v nové sekci Botanika nenajdete jen květináče a vázy, ale patří sem i různé plakáty s floristkým motivem od světoznámých designérů, anebo třeba dokonalou nerezovou konvičku PLANTO od Blomus.

Dost povídání, protože tady stejně asi nejvíc vypoví fotografie. Pokochejte, jak krásně se dají květináče mezi sebou kombinovat a jak květina dokáže doslova prozářit interiér.

Fajn prázdninové dny přeji!
Katka

Mosazná váza/tuba je od známých Hübsch, jejichž produkty jsou rovnež k dostání na LALA Design.