Letních novinek nás čeká ještě určitě spousta, ale doma mám ještě jednu nádhernou kolekci, letní Nars novinky. Ať už ty ryze letní, nebo limitovanou Orgasm kolekci pro tento rok. Většinu jsem dostala na letní tiskovce Sephora, ale třeba paletku tvářenek jsem si dokoupila, abych měla všechno hezky komplet. :)
V Orgasm kolekci jako obvykle najdete limitku *Orgasm tvářenky v rose gold obalu. Tuhle tvářenku asi není třeba víc představovat. Je krásná, šťavnatá a podle mě i hodně univerzální svým odstínem s lehkým zlatým leskem.
 
To ovšem není všechno, pokud milujete krémové produkty, hlavně tedy lesklé a třpytivé krémové produkty, a konkrétně tvářenky, rozhodně se musíte podívat na krémovou paletku *Endless Orgasm Palette. Najdete v ní šest krémových produktů, které se dají použít hlavně jako tvářenky, nebo toppery na tvářenku a bronzer a jeden rozjasňovač. Když pominu samotný obal, tak i vnitřek vypadá jako vyrobený z drahokamů... :)
Rozjasňovač Orgasm Ecstasy je světlý zlatý, nepatrně rosegold odstín bez větších třpytek se zlatým leskem. Odstín Deep Orgasm (a ano, brace yourself, ty názvy :D) je studenější střední vínová s leskem do růžova, Super Orgasm je teplejší růžový odstín s růžovým a zlatým leskem a obsahuje mini zlaté třpytky. Odstín Double Orgasm je světlý studený růžový se stříbrným leskem a stříbrnými mini třpytkami, Orgasm Fever je měděný teplý odstín se zlatými mini třpytkami a nakonec odstín Orgasm, střední, poměrně neutrální a tlumený růžový odstín s růžovým leskem bez třpytek.
Mini třpytky jsou opravdu mini. Na pleti jsou trochu vidět, ale jen zblízka a na přímém, nebo umělém slunci. Mně třpytky obecně vůbec nevadí, naopak, v tomto množství a velikosti se mi dokonce líbí. V rozjasňovači Orgasm Ecstasy a tvářenkách Deep Orgasm a Orgasm pak nejsou vůbec, takže to je tři na tři.
Textura je středně krémová, není moc mastná, což preferuji a dobře a velice rovnoměrně se rozmazávají na pleti. Nedělají fleky, neusazují se, naopak udělají celistvý povrch. Po rozmazání zasychají téměř stoprocentně, což přispívá dobré výdrži. Finiš dělají krásný, na své si v téhle paletce přijde snad každý. Nicméně, pokud jste milovníci přirozeného líčení, tahle paletka asi nebude to pravé pro vás.
Vyloženě přirozený mi na pleti přijde snad jen odstín Deep Orgasm a možná rozjasňovač. Přirozený ve smyslu, že s nimi uděláte opravdový no makeup look a budete předstírat, že takhle vaše tváře prostě vypadají #Iwokeuplikethis :) Stejně jako všechny rozjasňující produkty, trochu mi zvýrazňují texturu, ale co hodnotím pozitivně, neusazují se během dne do pórů.
No a pokračujeme paletkou, kterou jsem prostě musela ve své sbírce mít a hned jak se objevila v Sephoře, jsem pro ni běžela - Narsissist Exposed Cheek Palette z letní kolekce, která už b Sephoře na eshopu není, což je podle mě hrozná škoda, ale chápu, pokud se vyprodala.. Hrozně moc se mi líbí bublinkový zvlněný obal, ale ještě víc se mi líbí obsah. Šest nádherných, překrásně zvolených odstínů pudrových tvářenek/ bronzeru a rozjasňovače.
Když jsem si paletku kupovala, říkala jsem si, že hnědý teplý odstín "tvářenky" určitě nevyužiji, ale že to nevadí, protože použít pět produktů ze šesti je v pohodě. Velmi jsem se zmýlila, protože zvláštně vypadající hnědo červený odstín Give It Away je můj nejoblíbenější z celé paletky a používám ho jako bronzer. :)
Dokonalý je i rozjasňovač Tell All.  Ale nenechte se zmást, protože ačkoliv v paletce vypadá poměrně světlý, na pleti je tmavší. Minimálně tady na té mé, takže ho buď musím nanášet jen opravdu lehce a opatrně, nebo vyloženě na léto, až se opálím. Rozjasňovač také jako jediný obsahuje třpytky, které ale téměř nejsou na pleti vidět.
Odstín Now Or Never je přirozený everyday shade, tlumená teplá červenohnědá, odstín Make You Mine je překrásná korálovo růžová, snad můj nejoblíbenější odstín u tvářenky vůbec, Come Hither je tlumená střední růžovo vínová a odstín New Fling už je výrazná fialovo vínová. Odstín bronzeru Give It Away je teplá čokoládově hnědá a rozjasňovač Tell All je v základu béžovo růžový se zlatými a růžovými třpytečkami. Lesk je spíš lehčí a pigmentace tvářenek naopak vysoká. Takže jemný štětec, nebo lehkou ruku. :)
Jsem z téhle paletky naprosto unesená, žádný odstín není vyloženě matný, zachovávají si jemný lesk, stejně jako pleť a působí tak velice přirozeně. Zařadila bych je do kategorie pudrovo gelových textur, protože jsou na dotek hladké a nepráší. A tahle konzistence se také skvěle rozmazává a skvěle drží, v pohodě celý den.
Mezi letními novinkami jsou kromě mini paletek se stíny také dvě větší paletky. Já mám doma *Hot Nights Face Palette. Nejdete v ní čtyři stíny, rozjasňující tvářenku a bronzer v teplých, víceméně neutrálních odstínech. Textura je podobná paletce tvářenek, na dotek jsou pudry jemné a velmi hladké. Prášení je minimální, pigmentace vysoká a textura na pleti velmi hladká a rovnoměrná. Všechny čtyři stíny jsou saténově lesklé.
Světlý béžovo růžový Pacific má jemný zlatý lesk, odstín Paradis je bronzovo hnědý, Maeva je červeno hnědý odstín a odstín Black Sand je výrazný, temně fialový. Rozjasňující tvářenka Tautira je nude se zlatým leskem a bronzer Manihi je víceméně neutrální, středně hnědý, s nepatrným červeným podtónem. Pro mě osobně krásná skladba odstínů a protože existuje paletka ještě ve variantě Summer Lights, která je o trochu světlejší a ještě o kousek neutrálnější, na své si přijde každý.
Dnešní článek zakončím olejem na rty z Orgasm kolekce. Je to letošní novinka, *Oil Infused Lip Tint v odstínu, jak jinak než Orgasm. Lehký olej na rty, který v sobě má miniaturní třpytky v rose gold barvě a který postupem času jemně zabarvuje rty. Po nanesení je téměř průhledný, po pár minutách jsou rty růžové. Není to lesk, ale zabarvený pečující olej a to mohu potvrdit. Nelepí, dodá lesk, barvu a hlavně hydrataci a péči a přitom je na rtech lehký.
Co na novinky Nars říkáte vy? Jak se vám líbí letní kolekce a kolekce Orgasm? :) Já jsem nadšená hlavně z paletky Exposed Cheek Palette, věděla jsem, že to bude velká láska a je tomu tak. :) Zvládnu si s ní namalovat komplet celý obličej, včetně očí. Textura Nars pudrů je rok od roku lepší a můžu tak vrstvit a vrstvit, bez nánosu pudru a se spoustou pigmentu. Zkoušeli jste? Dejte mi vědět a já se budu těšit zase příště!