Dnes vám ukážu pár fotek z dalších míst, která jsme navštívili po dobu naší dovolené v Německu – Freiburg a zříceninu hradu Hochburg.

Zákldní informace jsem si vypůjčila z Wikipedie:

Freiburg im Breisgau je historické město v německé spolkové zemi Bádensko-Württembersko. Leží mezi řekou Rýnem a lesnatou a zčásti horskou krajinou Schwarzwaldu, asi 30 km od francouzských a asi 45 km od švýcarských hranic. Ve městě v současnosti žije přibližně 232 tisíc obyvatel. Malebné městské centrum se slavnou katedrálou, relativně teplé klima a poloha na úpatí Schwarzwaldu činí Freiburg regionálním turistickým centrem.

V roce 1457 zde byla založena jedna z nejstarších a nejvyhlášenějších německých univerzit, Albert-Ludwigs-Universität.

Jednou z nejoblíbenějších atrakcí Freiburgu je Minster, nádherná gotická katedrála v centru města.

Na další fotce je nepřehlédnutelná budova Kaufhaus – historický obchodní dům z roku 1532.

Ve městě se nacházejí dvě věže: Martinstor /starší/ a Schwabentorem . Byly pochopitelně součástí původní obranné zdi.

My se proplétaly uličkami a zaměřovaly se na zajímavé obchůdky s dekoracemi, oblečením, ale i sortimentem pro Baru:-). Interiéry vypadaly nádherně, viděla jsem zde “live” mnohé severské značky, které u nás vidíte spíše jen na internetu. Malá ochutnávka:

Ještě vám ukážu jednu zajímavou destinaci – zříceninu hradu Hochburg.

Hochburg je zřícenina hradu nacházející se mezi městem Emmendingen a vesnicí Sexau v regionu Baden, který se nachází na jihozápadě Německa. Byl postaven pravděpodobně v 11. století a původně byl známý jako hrad Hachberg.

Zřícenina je skutečně rozsáhlá, podle mého názoru i poměrně zachovalá, bylo co prolézat. Na začátku jsme ji měli skoro sami pro sebe, pak pár lidí přišlo. Vstup byl zdarma. Stačilo dojet na vyhrazené parkoviště a ujít asi 800 m k cíli.

Dnes by to stačilo, ale ještě vás pozvu kousek za hranice v Německa, kam jsme se také vydali a stálo to za to. O tom ale v příštím článku.

Marcela