Na začátku dubna jsme se školou opět vydali na krátký poznávací zájezd do Itálie. První den jsme navštívili Brixen, kde kdysi ve vyhnanství pobýval K. H. Borovský. Nahlédli jsme i do Katedrály Nanebevzetí Panny Marie. Poté jsme pokračovali směr Bolzano, kde jsme v archeologickém muzeu viděli mimo jiné tělo ledovcového muže Ötziho. Ten zde údajně žil před více než 5000 lety. Tělo fotit není možné, takže mám pouze ostatní fotky z výstavy.
Ötzi
Brixen Za mě nejhezčí destinací prvního dne byl Schloss Trauttmansdorff a jeho zahrady. “Pestrost jejich podob z nich činí jeden z nejoblíbenějších výletních cílů v Jižním Tyrolsku. Na ploše 12 hektarů se rozprostírá 80 barevných zahrad, které jsou tematicky rozděleny do 4 zahradních světů: lesní zahrady, sluneční zahrady, typická krajina Jižního Tyrolska a vodní a terasové zahrady.” (https://www.suedtirol.info) Myslím, že tyto zahrady jsou právem považovány za jedny z nej na světě. Na jedné ploše potkáte zasněžené hory a nádherné výhledy na ně, stejně tak i palmy. Měli jsem štěstí na slunné jarní počasí. Věřím, že kouzelné budou v každém ročním období.
Druhý den jsme vyrazili do městečka Malcesine na břehu jezera Lago di Garda. Z tohoto místa jsem byla unešená. Uličky města jsou malebné, navíc v té době nebyly plné turistů. Prošli jsme hrad Scaligero, kochali se výhledy na hory i jezero. Sem se chci určitě ještě někdy vrátit.
Scaligero
Lago di Garda
Další destinací tohoto dne byla romantická Verona. Je známa zejména díky balkonové scéně Romea a Julie. I tam jsme se podívali. Mně se líbily i historické uličky a památky. Tady už bylo lidí o poznání více:-).
Onen slavný balkón:-)… Poté jsme se přesunuli k moři, kde jsem byli ubytovaní. A příště více o druhé polovině zájezdu.