Třetí tedy poslední výletní den jsme strávili v Benátkách. Ráno jsme si přivstali na východ slunce u moře a poté už vyrazili k lodi v přístavišti Punta Sabbioni směr Benátky. Vystoupali jsme na Zvonici sv. Marka, odkud se nám naskytly úžasné výhledy na Canal Gradne, po kterém jsme se odpoledne projeli loďkou vaporetto. Viděli jsme Dóžecí palác, fotogenický most Rialto, ale i mnoho půvabných uliček a kanálů s gondolami. Město má příjemnou atmosféru, ale i tady bylo na mě až moc turistů. Žít bych tu nechtěla, ale za návštěvu určitě stojí. Hostorie a umění na vás dýchá v každém koutě.
ranní východ slunce A pak už slunné Benátky…
Bazilika sv. Marka a pár informací z netu (wikipedie): Bazilika svatého Marka (italsky Chiesa (nebo také Basilica) di San Marco) je hlavní kostel a jedna z nejvýznamnějších památek města BenátkyItálii. Dnes je to asi nejlépe zachovaný příklad byzantské architektury. Stojí na náměstí Svatého Marka (Piazza di San Marco), vedle Dóžecího paláce. Je to vskutku skvost. Podobně jako Dóžecí palác, ale ten jsem tak pěkně nezachytila, proto tu není.
A poté už jsme vyrazili směr ČR. Teď už se budu těšit na další destinaci, kterou by měla být Francie:-). Snad to příští rok vyjde. Pěkný den.