Koupelna by měla být místem klidu, odpočinku a relaxace. Toho dosáhnete mnohem snáz, pokud si do ní přinesete alespoň malou rostlinu. Existují totiž i takové, které k životu nepotřebují jasné světlo, stálou teplotu a vlhkost vzduchu. Zoufat nemusíte ani v případě, že v koupelně nemáte okno. Některým rostlinám bohatě stačí tlumené umělé osvětlení, případně to, když je vždy na dva dny v týdnu přenesete do osvětlené místnosti.

Kam s nimi?

Do koupelen bez oken jsou ideální volbou LED zrcadla. Jsou úsporná, takže je bez obav můžete nechat svítit, vydávají příjemné světlo a ta od Artalio navíc disponují poličkou, na kterou rostlinu můžete umístit. Rostliny ale nedávejte do blízkosti vany, kde hrozí, že budou každou chvíli zasažené vodou s kosmetickými přípravky.

Jaké rostliny vybrat?

Mezi stínomilné rostliny patří třeba toulcovka, břečťan, ale i některé palem a kapradiny. Zejména kapradiny si vlhké a teplé prostředí koupelny oblíbí a pokud je budete pravidelně zalévat a přihnojovat, odpustí vám i nedostatek slunečního svitu.
Pokud se ve vaší domácnosti nenacházejí malé děti nebo domácí mazlíčci, zvažte difenbachii. Ačkoliv je sama o sobě prudce jedovatá, její dekorativní listy dokážou vzduch vyčistit od toxinů. Nemá ráda přímé sluneční paprsky, ale trochu světla přeci jen potřebuje.

Oblíbenou a nenáročnou rostlinou do koupelny je dračinec pruhovaný, který se lidově nazývá šťastný bambus. Pěstovat se dá jak v květináči, tak ve váze nebo skleněné nádobě s vodou. Nepotřebuje prakticky žádnou péči.
Zajímavou volbou je také řasokoule zelená, která patří k nejméně náročným rostlinám na pěstování vůbec. Vzhledem připomíná napůl mech, napůl řasu a obvykle se pěstuje ve skleněné nádobě nebo v akváriu. Stačí jí čistá, studená voda a pokud chcete, aby si zachovala kulatý tvar, tak i „mazlení“ v rukách zhruba jednou za dva týdny.