Toto je jedna ze 3 kamer, které živě vysílají z přirozené hnízdící kolonie poblíž národního parku Hortobágy v Maďarsku.
Toto živé vysílání by nebylo možné bez usilovné práce Sándora Zsirose s údržbou těchto hnízdních budek. Děkujeme společnosti Green Geo Kft za implementaci solárního napájení pro kamery na tomto místě.

SEZÓNA 2023

13. června 18:00 byl zahájen přímý přenos. V hnízdě jsou 4 vejce
24. června v 08:24 se vylíhlo se 1. mládě
24. června 18:32 se vylíhlo 2. mládě

Poštolka rudonohá

Poštolka rudonohá je malý druh dravého ptáka z čeledi sokolovitých.
Velikosti poštolky obecné (délka těla 28–34 cm, rozpětí křídel 65–76 cm). Samec je celý modrošedý, s červenými kalhotkami a podocasními krovkami a stříbřitě šedými letkami. Samice má spodinu rezavou bez proužkování, hřbet šedý s tmavým proužkováním a hlavu žlutavě bílou. Mladí ptáci se podobají ostříži lesnímu. Souvislý areál rozšíření sahá od západní Ukrajiny, Běloruska a Ruska východně po 120. poledník na Sibiři. Ostrůvkovitě hnízdí i v některých dalších státech Evropy. Tažný druh, zimuje v jižní Africe. Hnízdí v otevřené krajině s lesíky, ve stepích a v údolích kolem řek.
Snůška čítá 3-4 nažloutlých nebo rezavých, hustě tmavě skvrnitých vajec o rozměrech 36,8 x 29,2 mm, jejichž inkubace trvá 22-23 dnů. Sedí oba ptáci. Mláďata krmí zpočátku pouze samice, která na hnízdě porcuje potravu přinášenou samcem, později krmí oba rodiče. Mláďata doshují vzletnosti ve věku 26-28 dnů a pohlavně dospívají po 1. roce věku. Loví hlavně hmyz, méně i drobné savce. Kořisti se zmocňuje na zemi i ve vzduchu.

Online přenos z hnízda:

Poštolka rudonohá – Maďarsko

Videozáznamy:

Dvě mláďata a dvě vajíčka v hnízděSameček krmí mláďata

Zdroj: Copyright @ Madarles – Live Bird Cams https://youtube.com/madarles https://madarles.hu, videozáznamy Arlene Beech