Dneska bych vám ráda ukázala, jak jsme renovovali dětskou kuchyňku Duktig z Ikea. Když jsem si všimla, že Ikea přestala vyrábět původní bílo dřevěnou a místo ní má v nabídce už jen celočervenou verzi, začala jsem pátrat na bazarech po té světlé. Po pár dnech jsem ji konečně objevila a protože už na sobě pár známek používání měla, rozhodla jsem se, že ji malinko upravím.

Plastový dřez a baterii jsme přetřeli na černo touhle univerzální barvou Adler. Barva drží krásně, nátěry byly nakonec potřeba tři, aby se překryly všechny šmouhy, ale barva je krásně matná a doufám, že i dlouho vydrží.

Plastové úchytky jsem odmontovala a namísto nich jsme vyrobili nové dřevěné. Použili jsme laťku 20/5 mm dlouhou 14 cm a špalíčky z tyčky 20/20mm dlouhé 2,5 cm. Ty jsme pomocí Ponal lepidla na dřevo  slepili dohromady. Pak už zbývalo jen přebrousit a natřít bezbarvým lakem Adler Varicolor. Ale pasovaly by tam i jakékoliv jiné s roztečí 128m.


Stejně jako u úchytek jsme postupovali i u pracovní desky: nejprve přebrousit a pak natřít transparentním lakem. Příště vám ukážu, jak to nakonec s kuchyňkou dopadlo. :))


Mějte se krásně! Eva
//foto moje ©gathermoments, děkuji eshopu Barvy na dřevo za poskytnutí barev a lepidla k vyzkoušení.