Každý rok jezdíme s kolegy na tzv. teambuilding, tedy stmelovací pobyt. Letos nám kolegyně vybraly Tábor, nádherné historické město. Nikdy dříve jsem tam nebyla, takže jsem tuhle destinaci uvítala. Ubytovali jsme se v centru města v hotelu Palcát. Zvenčí typická socialistická budova, ale upravená, až na ceny za pití by se hotelu asi nedalo nic zásadního vytknout. Pobyt jsme měli s polopenzí a kuchyně byla skutečně výborná. Tady ochutnávka dezertů:-).
Dopřáli jsme si komentovanou prohlídku městem, ale dopřáli jsme si i procházky sami v menší skupině. Procházet uličkami byla radost. Líbilo se nám mnoho možností, kde si dát dobrou kávu, malé obchůdky, historie na každém rohu. Vystoupali jsme na věž Kostela Proměnění Páně na hoře Tábor. Zdolali jsme asi 200 schodů, podlezli veliký zvon, aby se nám naskytly nádherné výhledy na město.
Nabízím ještě pár fotek z procházky.
Nemůžu opomenout ani známý Jordán – nejstarší údolní nádrž ve střední Evropě z roku 1492.
Těch míst k vidění je v Táboře a okolí mnoho, fotek mám desítky. Zde jsem si chtěla uložit jen stručnou vzpomínku a vám město Tábor jako výletní destinaci doporučit, pokud jste tam třeba ještě nebyli. My tu strávili víkend kolem 17.11., připomněli si Sametovou revoluci a užili si hezké chvíle mimo domov, mimo práci, ještě za hezkého podzimního počasí. Pěkný den.