Brrr, musím říct, že venku pořádně přituhlo. Sněhu je u nás poskrovnu, spíš žádný, takže se metry sněhu můžu kochat jen na fotkách, na druhé straně ojíněná krajina má taky svoje kouzlo. Po ránu je ale ochlazení docela znát, hlavně když vytáhnu ruku zpod teplé peřiny, tak bych se hned zase zachumlala zpátky. Ale co dělat, když musíte do práce, že? :D.

Ráno jsem si trochu přivstala a připravila si vydatné smoothie, které nakoplo můj organizmus a zahřálo jej. Přidala jsem totiž do smoothie mletý zázvor a navíc jsem si ho ohřála. Ohřáté smoothie jsem vyzkoušela poprvé a musím říct, že určitě ne naposledy (rozhodně si ho dokážu představit ještě s chutí perníčků :-)). Množství zázvoru nechám na vás, mě osobně větší množství nevadí, mám ráda, když trochu štípe na jazyku, ale chápu, že ne všichni ho milují.TEPLÉ ZÁZVOROVÉ SMOOTHIE

Ingredience
(na 1 velkou porci nebo 2 menší porce)

1 zralejší banán
300 ml mandlového mléka
3 lžíce ovesných vloček
1 lžíce chia semínek
2 lžičky javorového sirupu
1 lžíčka mletého zázvoru.
1 lžička prášku maca
1/2 lžičky mleté skořice

Postup

Všechny ingredience dáme do blendere a rozmixujeme. Vločky by měly být rozmixované, pokud se vám zdá smothie husté, klidně přilejeme ještě trochu mléka.

Rozmixovanou směs přelijeme do kastrůlku a na mírném plameni ohřejeme. Trochu mícháme, aby se nevytvořil škraloup. Teplé smoothie přelijeme do hrnečku a můžeme posypat ještě zázvorem, skořicí, kokosem nebo kakaovými boby.