Když jsem byla před pár dny v Ikee, zjistila  jsem, že jsou v prodeji i vánoční stromky. Přestože jsme chtěli původně koupit stromek v hájence jako vloni, letos jsem využila nabídky tohoto obchodního domu. Stromky byly pěkné, ale malé. Až přišla žena činu, domluvila se tam s obsluhou, aby jí dal stromek vyšší – zezadu, kde měli ohromné zásoby. Tak trochu jsem se k ní přifařila, že já bych tedy taky jeden vyšší moc ráda. Pak ale přišel další zaměstnanec a rychle nás vyhazoval, velmi nepříjemně, nicméně dva stromky vyndali. První si vzala žena činu, druhý já. Při letmém pohledu vypadal dobře. Až záhy jsem zjistila, že ona paní dala obsluze úplatek, aby jí ten stromek vytáhl. I tohle můžete v Ikee zažít. Ale pssst.

Výborná byla i jiná paní, která okukovala mnou původně vybraný stromek, o něco nižší a hodně úzký. Prý: “Hm, ten je moc úzký.” Řekla dotyčná. Já se rozhodla ho nevzít, chtěla jsem vyšší a hlavně širší, odložila jsem ho a ta samá paní po něm hned sáhla se slovy: ” Ukažte, já se na něj ještě podívám. Já bych spíš potřebovala užší…” Já jen žasnu, čeho všeho jsou lidi schopni. Kvůli stromku. Nejdříve ho před vámi zkritizují, aby si ho pak sami koupili hned, jak se ho vzdáte:-). Musela jsem se v duchu smát.

A teď k tomu našemu. Když jsme ho doma rozbalili, zjistila jsem, že není zdaleka tak dokonalý, jak se v Ikee zdál. Kmen má křivolaký, na jedné straně jsou větve v horní části příliš krátké, je nesouměrný, poměrně dost opadává…., ale dětem se líbí:-), to je hlavní. A taky voní.

Letos opět podobně jako vloni v barvě bílé, černé, stříbrné, skleněné… Mám pár nových ozdobiček. Moc se mi líbí skleněné rampouchy, použila jsem i již dříve vyrobené ozdoby z dřevěných korálků. A hlavně nová hvězda na špičku. Jinak žádná změna:-). Hvězdu si hned obydlel pavouček – ona vypada tak trochu jako pavučina, to asi ano:-).

Vánoční stromeček

 

Vánoční stromeček

Už svítí a já se kochám, miluju to.

Jako malé jsme se sestrou přicházeli na Štědrý den ráno do obýváku, kde už stromek svítil. Bylo to tak pokaždé. Trochu jsem řešila, zda tuto tradici nedodržovat i v naší domácnosti, ale neodolala jsem a máme ho o několik dní dříve.

Vánoční stromeček

 

Vánoční stromeček

 

Vánoční stromeček

 

Vánoční stromeček

 

Vánoční stromeček

 

Vánoční stromeček

 

Krásný den.

Vánoční stromeček