…na tom se asi shodneme všichni. Všichni, kdo jsme si mohli užívat toho báječného počasí.

Děti vcelku neplánovaně odjely k babičce dříve, než jsme zamýšleli, a my využili toho, že jsme nic nemuseli. Nádherný pocit. Nemuseli jsem vstávat podle dětí, vařit podle dětí, vymýšlet zábavu podle dětí… Mohli jsme prostě jen tak být:-).

Když tento stav člověk nemá tak často, užije si to naplno a váží si ho.

Jen tak jsme seděli venku pod tou blankytnou oblohou, povídali si, a i tu práci, na kterou také došlo, jsme zvládali v naprosté pohodě a klidu. Realizovali jsme i takové drobné činnosti, které vyžadují třeba pár minut, ale v běžném shonu na ně nedojde.

Tak jsme přidělali odpadlé lišty z komody, nebo třeba vysáli důkladně auto /to je u nás skutečně vzácnost/, natřeli to naše pódium, věnovali se zahradě, já byla dokonce i v práci /maturity o víkendu, nezvyk, ale bylo tomu tak:-)/ , dvakrát v práci /podruhé na rozlučkovém večírku maturantů/,  stihla jsem navštívit zajímavý kostelík v bydlišti mé kolegyně, a také jsem prvně zkusila upéct drobenkový koláč, abychom si volné chvíle vychutnali i doslova:-).

Víkend byl úžasný…

Víkend byl úžasný…

Víkend byl úžasný…

Recept na ovocný drobenkový koláč

drobenka:

1 hrnek cukru
125 g másla
2 hrnky polohrubé mouky

 těsto:

2vajíčka
3/4 balíčku prášku do pečiva
3/4 hrnku mléka

1 bal

1 balíček vanilkového cukru

ovoce

Postup:

Z polohrubé mouky /tentokrát jsem neměla špaldovou, ale příště ji určitě použiju/, cukru /já třtinový/ a másla uděláme drobenku. 1 hrnek z ní odebereme na posypání koláče a do zbytku přidáme ostatní ingredience (2 vejce, 3/4 hrnku mléka, vanilkový cukr a prášek do pečiva).

Umícháme hladké těsto, které vlijeme na vymazaný a moukou vysypaný plech. Poklademe libovolným ovocem a posypeme zbylou drobenkou. Drobenkový koláč pečeme na 200 °C dozlatova.

Já dala na jednu  část meruňky a na druhou jablka, protože syn nemá meruňky rád. Jablka, pokud používám na koláče, obvykle ještě posypu skořicovým cukrem pro lepší chuť. Použila jsem formu cca 20 x 30 cm. Trochu odebrané drobenky mi zbylo, takže menší hrneček stačí. Moc nám chutnal.

Slibují vysoké teploty. Pro mě by ani nemusely být vedra, ale to sluníčko, to má blahodárné účinky na moji psychiku, to beru:-).

Moc mi chutná voda s citrusy a mátou, v teplé kuchyni ji nemusím, ale v nápojích je výborná. Mohla bych tu její vůni čichat pořád:-).

Víkend byl úžasný…

Víkend byl úžasný…

Krásné dny.

Víkend byl úžasný…