Hnízdo orlů bělohlavých se nachází na ostrově San Clemente v Kalifornii.

Hnízdo je monitorováno od roku 2014

Sezóna 2023

Samec neidentifikovaný.
Samice neidentifikována.
23.2. První vejce sneseno kolem 17:18. Vylíhlo se kolem 11:00 dne 2 4.
26.2.c Snese druhé vejce kolem 15:09. Vylíhlo se kolem 12:00 dne 3.4.
1.3. Třetí vejce sneseno kolem 17:57. Vylíhlo se kolem 13:30 dne 6.4.

Diváci vzdálené kamery Bald Canyon instalované Dr. Peterem Sharpem si všiml, že jedno ze tří mláďat BC vypadlo 22. dubna z hnízda. Hnízdní strom se nachází v kaňonu na ostrově San Clemente, který patří námořnictvu. Hnízdo je asi 3 až 4,5 metru nad zemí, obklopené hustým podrostem. Na hnízdě není slyšet žádný zvuk kvůli požadavkům námořnictva.
24. dubna, došlo k záchraně mladého orla BC1. Bioložka Nicole našla mládě pod hnízdem prohlédla ho, dodala mu tekutiny, a když zjistila, že mládě není zraněné, vylezla s pomocí asistenta na hnízdo a mládě bezpečně vrátila do hnízda.

Zdá se, že kuřátko bylo v určitém okamžiku rodiči během dobrodružství nakrmeno, protože krátce poté, co se znovu setkali se sourozenci (13:36), udělal velmi zdravý PS (Poop Shot, – hovínko). Jeden z rodičů odletěl zpět do hnízda, jakmile Nicole a její asistent opustili oblast.
Mnohokrát děkujeme Nicole, Dr. Sharpemu, IWS, námořnictvu a všem, kdo pomáhali při této záchraně!

Vyjídření Institute for Wildlife Studies -Dr. Peter Sharpe

Operace záchrana orla měla obrovský úspěch! Časová osa byla neuvěřitelně těsná a posádka se dostala ze SHOBY s 5 minutami času! ), ale naštěstí vše v pondělí ráno s lety na ostrov proběhlo dobře a na ostrově nedošlo k většímu zpoždění. Jak bylo podezření, mládě spadlo z přední strany hnízda, což je docela ošklivý pád do kaňonu pod ním, ale jeho pád byl pravděpodobně zbržděn asi v polovině cesty dolů některými větvemi Škumpy (Rhus). Naštěstí přistál na vrcholu vodopádu v kaňonu pod ním, než aby spadl další 2-3 metry dolů. Posádka našla kuře ležet na dně drenáže bez zjevných větších zranění. Když sebrali kuřátko, drželo v jedné noze pořádný kus ryby a leželo na dalším kusu.

Důkladné vyhodnocení neodhalilo žádné známky zranění kromě malého množství zaschlé krve na jednom z kolen. Bylo divoké a nevyskytlo se žádné chování, které by naznačovalo, že by se mu nedařilo. Tento úsek kaňonu je dobře zastíněný a kuře zjevně jedlo (potraviny), takže v zájmu času dostávalo minimální tekutiny (10 cc). Bez problému byl vrácen zpět do hnízda a na okraj hnízda dala Nikole pár větví. Další dvě mláďata to celé prospala.
Děkuji Dekeovi za spousty koordinace (ne méně ve dnech volna), Arielovi za pomoc se zdravotnickými potřebami, Benovi za nadšenou ochotu vyrazit na dobrodružství s Nicole, LT Kenzie za flexibilitu a spolupráci a dobrým lidem v NASNI letecký terminál a Rampart Aviation.

Online přenos z hnízda:

Orel bělohlavý webkamera Bald CanyonVideozáznam

Zdroj: Institute for Wildlife Studies, videozáznam Cali Condor