S příchodem listopadu mě to nějak popadlo a začala jsem koukat po vánočních dárcích. Původně jsem chtěla napsat článek s tipy na dárky, třeba jako byl ten loňský, ve kterém jsem vám ukázala samé české a slovenské tvůrce (mrkněte na něj sem, parádní věci dělají pořád). Nakonec jsem se při vybírání nějak zasnila a je z toho článek s tipy na dárky, jaké by se mi líbilo dostat. Ale tak třeba vás  taky inspiruje. :))

BATOH
Batoh Herschel Little America je takový můj sen. Je pěkně drahý na to, abych si ho koupila sama, ale líbí se mi moc. Už se s ním vidím někde na cestách…:))

KNÍŽKA

Knížky jsou vděčné dárky. Mně se knížkou zavděčíte vždycky, to můj drahý manžel, který nesnáší čtení, by moc nadšený nebyl. I když se snažím kupování knížek co nejvíce omezit a většinou si půjčuji knížky z knihovny, letos by se mi líbilo profláklé Hygge nebo Terezčina Šlehačková oblaka, prostě něco milého a oddechového.
KREATIVNÍ KURZ NEBO WORKSHOP
Protože jsem duše kreativní a hrozně mě baví zkoušet všechno možné (letos jsem začala chodit do točení keramiky na kruhu!), uvítala bych taky dárek v podobě kurzu nebo nějakého fajn workshopu. Líbil by se mi třeba kurz baristický, kurz šití, workshop na výrobu kokedamy, škola smaltu nebo třeba vinuté perle.
HUŇATÉ PONOŽKY
Huňaté ponožky. Mám jich doma spousta, ale pořád jich nemám dost. Pravidelně mi bývá zima na nohy a takové plyšové ponožky, to je lahoda. :)) Letos jsem objevila, že se vyrábí i plyšové mikiny a legíny, takže můžete být plyšoví celí!
VYKRAJOVÁTKO A UTĚRKA Z VÁNOČNÍ SÉRIE IKEA VINTER
Utěrky a vykrajovátka jsem už si stihla nadělit sama za poukázku na 200 Kč, kterou Ikea nadělovala ke svým narozeninám všem členům Ikea family. Nezapomněli jste ji utratit? Už máte čas jen do 12. listopadu!
JEDLÉ DÁRKY
Kromě těch kosmetických, mám taky moc ráda všechny dárky, které se dají sníst nebo vypít. Tematicky zaměřené balíčky, různé sirupy, balíčky sýrů, krabice vína, předplatné vína na celý rok, možností je spousta!
ČAJE
Čaje jsou klasika, sympatické na nich je to, že je můžete vypít (a tím pádem nezabírají doma místo a nepadá na ně prach, viz předchozí bod) a nebo někomu darovat, když se někdo zrovna netrefí do vašeho vkusu. Prostě takový vděčný dárek. Kromě sypaných mám moc ráda čaje od Sonnentoru (třeba poznávací sadu Ochutnej, kde je každý čaj úplně jiný, nebo Adventní sadu), všechny jsou bio a mají i krásné obaly a jsou moc dobré. V práci čajů vypiju strašně moc, máme tam totiž zimu, tak si vždycky o horký hrnek ohřívám ruce. Tak není výjimkou ani pět čajů denně a to už je pak nutné prostřídat a taky mám velikou spotřebu!
ZÁPISNÍKY
Pokud máte někoho blízkého, kdo si dát zapisuje a dělá poznámky, mohl by mu udělat radost zápisník One Line a Day. Což je zápisník hned na pět let a na každý den tu máte prostor na jednu větu. Musí to být zajímavé si pak zpětně tyhle zážitky číst. Pak se mi moc líbí zápisník na úkoly ze Stradivaria Don´t Stress, Do Your Best, akorát nevím, jestli to není jen tím, že jsem ho viděla někde na Instagramu a začala přemýšlet, s čím bych ho asi naaranžovala na “flatlay” fotku. Všimla jsem si toho v poslední době, že většinou, když si něco kupuji, tak přemýšlím, jak to bude vypadat na instáči a jestli se mi to barevně hodí do feedu. A to si jinak připadám celkem normální. Teda pokud zrovna nefotím uvařené jídlo. :)) Máte to taky tak? Někdy bych se za to nejradši praštila. 😀
ŠÁLA
Pořádná šála. Tuhle huňatou vlněnou šálu z české tkalcovny jsem si vyhlídla u Barči v HNST.LY, tak snad ji pro mě ještě vyrobí. Navíc se do šály balím i v práci, když je zima, takže čím větší a teplejší, tím lepší. Tak snad mě nenechají umrznout!
PŘÍRODNÍ KOSMETIKA
Nějakým pěkným mýdlem, sprchovým gelem nebo krémem na ruce nemůžete nikdy nic zkazit. Já osobně dostávám kosmetické dárky hrozně ráda! Jen tedy vetšinou nejsou moc přírodní, takže o to větší radost bych měla.
POPRUH NA FOŤÁK
Tenhle puntíkatý za pár korun z Aliexpressu snad dostanu k Vánocům. :))
POUKÁZKA DO OBLÍBENÉHO OBCHODU NEBO PODNIKU
Poukázka do oblíbeného obchodu nebo podniku. Sázka na jistotu a ideální dárek na poslední chvíli, kdy nestíháte a nemůžete nic pořádného vymyslet. Ke svatbě jsme si přáli poukazy na víkendové pobyty nebo do nějakých dobrých brněnských podniků. A teď je to moc fajn, že nás to donutí tam zajít a užít si hezký večer. Tak pokud třeba s kamarádkou chodíte často do jedné kavárny nebo vinárny není nic jednoduššího než sehnat poukaz právě tam.
Tak snad jsem vás trošku inspirovala. Moje další tipy můžete najít i na mém seznamu na webu Dejmidarek.cz. :)) A co byste letos pod stromečkem rádi našli vy?
Mějte se moc krásně! Evi
Pozn. V článku jsou použity provizní odkazy eshopu Martinus.cz a Econea.cz