Hnízdo albatrosů královských se nachází v kolonii nedaleko města Dunedin na Novém Zélandu. Jedná se o jedinou chovnou kolonii albatrosů na jižní polokouli, kde je vidět severní královský albatros v přirozeném prostředí.

Royal Cam rodina pro novou sezónu je sameček GLY a samička L
Sameček GLY a samička L jsou v Royalcam noví jako hnízdící pár, ale každý už hostoval před kamerou.
Samice – známá jako: L kroužky(Limetková skupina, ztratila své oranžové a žluté kroužky – dříve známé jako LOY)
Věk: 13 let, vylíhla se v roce 2009
Chov od: 2019
Samec – známý jako: GLY (zelené/limetkové/žluté kroužky)
Věk: 12 let, vylíhl se 2010
Chov od: 2019

Vejce bylo položeno: 4. listopadu 2022
Mládě z jižní plošiny se vylíhlo přes noc z 20. na 21. ledna.
17. ledna se albatrosům začalo líhnout mládě. Strážci při kontrole vajíčka objevili malou prasklinu na vajíčku a násadové vajíčko vyměnili za podkladek, aby sameček GLY nadále zůstal v hnízdě. Strážce Theo postříkal hnízdo a okolí hnízda přípravkem proti hmyzu,(Avian Insect Liquidator), aby došlo k eliminaci much. AIL je bezpečný repelent proti hmyzu. Vejce z jižní plošiny bylo staré 74 dní a většina vajec se líhne kolem 79 dnů věku.
21. ledna se samička L vrátila z moře vystřídat samečka na hnízdo. V 10:55:21 přichází Ranger Theo a přinesl mládě, které se vylíhlo v inkubátoru. Theo odebral podkladek, postříkal hnízdo likvidátorem ptačího hmyzu, aby zabránil náletu much. Vyndal mládě a dal ho pod samičku. Po vylíhnutí vážilo kuřátko 305g. To je zdravá a průměrná váha pro nově vylíhnuté mládě. Nyní bude mládě váženo dvakrát denně, pro kontrolu růstu a krmení.

Online přenos z hnízda:

Albatros královský webkamera z hnízděníVideozáznamy:

Vajíčko se začalo líhnout! Strážci vyměnili vajíčka, kdy odstranili násadové vejce a nahradili ho podkladkem.

Ranger Theo vyndal slepé vejce z hnízda a poté postříkal hnízdo Likvidátorem ptačího hmyzu, aby zabránil náletu much. Vyndal kuřátko a položil ho pod samičku.Odpolední kontrola mláděte a první krmení od samičky L

Druhé krmení mláděte


Strážkyně Sharyn provádí kontrolu hmotnosti a zdravotního stavu mláděte

Strážkyně Julia provádí ranní obchůzky a zastaví se u hnízda, aby zkontrolovala váhu mláděte a provedla zdravotní kontrolu.

Zdroj: Royal Cam Albatross Group New Zealand, videozáznamy Lady Hawk