Autor: Jenda
Pearl jeans
mülovaná neděle
Byly doby, kdy jsem neděli neměla v lásce. Tak nějak jsem jí tenkrát neuměla odpustit, že nechá pondělí celý den klepat na dveře a sama se odkutálí hrozně rychle. Čím více neděl jsem však sbírala do kapes, tím více jsem si zača…
Přečtěte si víceOblíbená jídla měsíce
| Těstoviny vařené ve smetaně se sýrem a sušenými rajčátky. |
| Na blogu už najdete banánový, tvarohový a dokonce i špenátový mugcake. Nezasloužil by si to i klasický s vejcem ? |
| Ovesné lívance s jogurtem zase trochu jinak. |
| Zeleninový salát s žitnými plackami. |
| Těstoviny s rajčatovou omáčkou a kuličkami ze sojového granulátu. |
| Klasický oběd s sebou s odpolední svačinkou. |
| Tvarohový koláč s těstem z ovesné kaše. |
| Celozrnný kuskus se zeleninovou omáčkou, vejcem a sýrem. |
| Pomazánka z medvědího česneku. |
| Těstoviny se sýrovou omáčkou, šunkou a medvědím česnekem. |
| Pečená a čerstvá zelenina s ovesnými placičkami. |
| Kuřecí prsa s rýží a omáčkou z kořenové zeleniny na víně. |
| Mé krabičkování do školy: ovesná kaše s ovocem a kuskus se salátem a kuřecím. 🙂 |
| Snídaně na koleji: ovesná kaše. |
| Zeleninový koláč Quiche |
| Zeleninový salát s buráky a krutony s hořčicovou zálivkou. |
Jakmile jídla doladím k dokonalosti, určitě se můžete těšit na podrobné recepty.
Napište mi, jaké pokrmy v dubnu chutnaly Vám? A který recept chcete jako první?
Už se moc těším, až si počtu! Mějte se krásně,
Vaše Štěpánka ????
Austria Easter
Hallstatt
Gosausee
Schafberg
Salzburg
V Salzburgu jsme strávili jeden den a mám odtud mnohem víc fotek. Je to krásné město, ale to vám ukážu zase v jednom z dalších postů.
Dejte vědět, kdyby vás něco z výletu zajímalo… 🙂
Přečtěte si více08 Fishing village – North part of Phu Quoc island (Vietnam)
Zveřejněno uživatelem Jenda | 19. 04. 2017 | _nezařazeno |
We booked this accommodation with the hardest beds in the world “only” for 3 nights and we are not willing to stay longer, even we love how it looks, we need some proper sleep. So our plan for this morning is to find some private room with a big soft bed. We don´t even bother to open the Mr Google – lets do it the old fashion way!Well – that was easier than we thought – only 3 doors down from our hostel we see a sign “Rooms available”. This place is run by locals, we are surprised by quite good
08 Rybářská kolonie na severu ostrova Phu Quoc
Zdejší ubytování jsme si zabookovali na 3 noci a po pravdě se nám moc nechce zůstávat déle. Dnešním ranním úkolem je najít levný privát s MĚKKOU MEGA POSTELÍ! Tentokráte necháme Google Googlem a jdeme hledat na vlastní pěst.A hele – hned 3tí barák od hostelu nápis “volné pokoje”. Je to u místních domorodců (jsem překvapená ejich docela ucházející angličtinou), kteří vlastní i mini kuchyňku. Paní mě hned táhne dozadu, abych se na pokoj podívala. No po pravdě nám je jedno, jak to vypadá, naše
Přečtěte si víceVelikonoce
Musím se přiznat, že Velikonoce zrovna nepatří k mým neoblíbenějším svátkům. Už od dětství z nich mám rozporuplné pocity.
Přečtěte si víceusměvavé, pohodové, naše!
Dnes jen pár slov.
Rychle.
Krátce.
Posílám Vám Velikonoce.
Usměvavé.
Pohodové.
Naše.
Já na ty tradiční popravdě nikdy moc nebyla, proto je od určité doby slavíme po svém.
Letos jsme schovaní v malé chaloupce uprostřed lesa.
Vo…
Pesto z medvědího česneku
Na jednu skleničku budeme potřebovat:
- 1 velký svazek listů medvědího česneku
- 2-3 lžíce nastrouhaného parmazánu
- 1/2 misky (1 malý šálek) vlašských ořechů
- 5 lžic olivového oleje
- 1/2 lžičky soli
Už jste někdy ochutnali divoký česnek? Tato jarní cibulovina roste jako plevel v listnatých lesích a snadno si ji můžete přenést na vlastní zahrádku a pěstovat na záhonu nebo v květináči. Snad se Vám podaří v přírodě najít!
Mějte se krásně a užívejte si jara,
Vaše Štěpánka ????
Mohlo by Vás zajímat:
Sladká chili omáčka
Slané křoupání – krekry k tv
Staročeský chléb (se salátem a hořčičným dresingem)
… moje drobné radosti … 2017-04-16 10:43:00
Zveřejněno uživatelem Jenda | 16. 04. 2017 | _nezařazeno |
Nejlepší fotky#FitKucharinka DUBEN
Mějte se krásně a nezapomeňte na dobrou náladu!
Vaše Štěpánka ????
Slané mrkvové lívance
Na porci pro jednoho budete potřebovat:
- 1/2 nastrouhané velké mrkve
- 1 vejce
- 1 šálek jemných ovesných vloček
- 1 špetka jedlé sody
- 1 špetka kari, pepře a soli
- 1 čajová lžička nastrouhaného parmazánu
- 50-100 ml horké vody (na nasáknutí vloček)
- krémový balzamiko ocet
Postup:
Ovesné vločky nasypeme do misky a zalijeme horkou vodou. Přidáme nastrouhanou mrkev, sůl, vejce, jedlou sodu, kari, pepř a nastrouhaný parmazán. Vše zamícháme a spojíme v těstíčko. Pomocí lžíce tvoříme na rozpálenou pánev s kapkou řepkového oleje pět placiček a opékáme pozvolna z obou stran. Servírujeme s krémovým octem balzamiko, do kterého lívanečky lehce namáčíme. Přeji dobrou chuť a hezký den!
Co říkáte na moji slanou #pancaketower? Užijte si krásný zítřejší státní svátek a VESELÉ VELIKONOCE!
Vaše Štěpánka ????
Mohlo by Vás zajímat:
Kefírové lívance ze špaldové mouky
Královské lívance s čokoládovým fudge
Lívanečky s karamelem
Domácí müsli s buráky
Bezlepkový dýňový koláč
jarní věnec brouka Kvapníka
Prodloužený víkend, to je vždycky dobrá zpráva. Vyhlížím jej nedočkavě už pár dní a pevně věřím, že počasí hodí předpovědi meteorologů za klobouk, a potěší nás sluníčkem. Jen tak… pro hezký den, pro radost, proto, abyc…
Přečtěte si víceotcovdom 2017-04-10 09:35:00
Zveřejněno uživatelem Jenda | 10. 04. 2017 | _nezařazeno |
Veľký týždeňVeľkonočné posolstvo (charizma Vincentínov-Lazaristov- služiť najnúdznejším a beznádejným má 400 výročie)Znesieme každé zlo, každý hriech, každé poníženie, každú nespravodlivosť, každé jarmo, každú porážku, každú námahu, ak si bud…
Přečtěte si víceParmazánová rajčatová polévka s adzuki
- 400 g nakrájených zralých rajčat/ rajčat z plechovky
- 100 g fazolek adzuki
- 2 lžíce třtinového cukru
- 3/4 lžičky soli
- špetka drceného pepře
- 1 větší cibule
- 1 stroužek česneku
- špetka muškátového oříšku
- špetka drceného kmínu
- 1/2 lžičky drcených lístků oregana (lépe čerstvého)
- 70 g nastrouhaného parmazánu
- čerstvé lístky bazalky/ bazalkové pesto
- 1 lžíce rostlinného oleje
- pečivo k polévce
O recept na polévku jste se mě ptali zejména na Instagramu. Doufám, že se bude hodit a dejte mi vědět, jak vám chutnala!
Mějte se krásně a buďte k ostatním přívětiví,
Vaše Štěpánka ????
Mohlo by Vás také zaujmout:
Polévka z červené čočky
Rajčatová polévka TOP
Dýňová polévka
Studentův slaný koláč
Květákové karbanátky
Spring is Love
Punta Marina – příliv klidu
Dnes mám na Vás jednu malou prosbu.
Zavřete oči a zkuste si představit rušnou pláž.
Máte ji?
Vidíte?
Já ano. Vidím tváře, je jich mnoho. Některé se nastavují slunci, jiné před ním utíkají do stínu. Slyším hlasy. Jemné i hlu…
Přečtěte si více











