Jak to tak vypadá, končí mi ty dny mateřské „pohody“ a já se budu muset opět vrhnout do víru pracovního života.  Vyvolává to ve mně smíšené pocity. Těším se na nové zkušenosti, nové lidi, nové prostředí, je to prostě velká výzva. Ale… Zároveň to vnímám jako jakési vytržení z oné rodinné pohody. Už teď je mi jasné, že ten dennodenní mateřský stereotyp mně bude jednou scházet. Přesně ten samý stereotyp, který mě mnohdy přiváděl až k šílenství.
Podařilo se mi celkem rychle shodit poporodní kilogramy. A nejen to, dostala jsem se s váhou ještě níže, za což jsem opravdu šťastná a mohu prohlásit, že se konečně cítím být spokojená. To však s sebou nese jednu menší, větší potíž. Totiž budu muset obměnit část šatníku. Většina věcí mi už tak nesedne a já se v nich tím pádem necítím příliš dobře. Nu dobrá, řekněmě si, že to je minimálně dobrá záminka pro to, zajít si do obchodu a to bez větších výčitek…
Základem „business looku“ jsou pro mě černé, volně splývavé kalhoty s puky, které lze všestranně kombinovat s elegantním topem, nebo naopak s vaším oblíbeným trikem třeba s potiskem rockové skupiny. Zrovna tak k nim můžete obout klasické bílé tenisky nebo černé oxfordky, lakovky, jejichž pořízení mě nyní určitě čeká. Jsou to boty, po kterých už docela dlouho pokukuji a zatím jsem nikde nenašla ty pravé. A po všech těch keckách to bude příjemná změna, tedy pokud ty mé vysněné někde seženu.
Klasické černé kalhoty ráda kombinuji s klasickými košilovými halenkami, ideálně černé či bílé barvy. Pro tyto basic kousky už léta ráda chodím do esprit.cz. Tam mám totiž jistotu skvěle padnoucích střihů a kvalitních materiálů. Zéjmena splývavé košile značky Esprit jsou pro mě sázka na jistotu. Tyto košile vypadají výborně k džínům a teniskám, takže nikde není psáno, že je užijete jen v kanceláři.
Přiznám se, že dosud také nemám žádné pořádné hodinky. Jde o to, že zatím nebyly úplně tak potřeba. A v práci už bych se možná sem a a tam na levé zápěstí koukla s velkými otazníky v očích, zda už bude ta pauza na oběd 😉 I když v případě minimalictických hodinek značky CLUSE nejde tak ani o jejich užitek jako o potěchu oka. Tyto hodinky jsou spíše šperkem než cokoliv jiného. A když už jsem u těch šperků, pak se musím přiznat, že si na klasické šperky příliš nepotrpím. Takže pokud bych měla doplnit svůj pracovní outfit nějakým náramkem či naušnicemi, určitě bych lovila u mladých talentovaných designerů. Náramek Minimal Thin ve tvaru slzy od Kristýny Malované je vyroben z trvanlivé syntetické gumy a já vím, že bych jej unosila snad za každé příležitosti.
Marnotratná část mého já by si někdy ráda splnila kabelkový sen v podobě malé kožené kabelky Furla. A to, co by se nevešlo do ní, vešlo by se do kvalitní a prostorné brašny na note book. Z jara to bude chtít určitě ještě nějakou bundičku. Takovou bundu, kterou zase vezmu jak do práce k polobotkám, ale zároveň i k teniskám, to až budu nahánět ujíždějící Marušku na kole. Tohle vše splňuje černý sametový bomber, kterým bych celý business outfit zakončila.
No a pokud právě řešíte tu a samou věc, situaci, přeji vám i sobě, abychom ji vyřešili s lehkostí a stylem sobě vlastním, a s úsměvem na rtech!
Práci zdar!
Katka.