Už dlouho mám doma pár pánských košil, které čekají, až z nich něco ušiju. Mám tu jednu pruhovanou lněnou, tu si schovávám na sukni pro sebe, a z téhle bavlněné jsem ušila šaty pro naši holčičku. Nejsou dokonalé, hlavně na tom lemování musím ještě zapracovat, ale nositelné jsou. Tak pokud byste si chtěli taky zrecyklovat nějakou starou košili, mám pro vás jednoduchý návod. :))


Na šaty o velikosti 98 jsem si z košile vystřihla:


Jak jsem postupovala:

1. Nejprve jsem si z košile ustřihla sukni - ze spodní části košile jsem ustřihla spodní díl dlouhý cca 35 cm. Díky tomu, že jsem ho pak nahoře nařasila, tak jsem nemusela boky ani spodní lem sešívat a začišťovat.

2. Pak jsem si podle střihu vystřihla přední a zadní díl (ten si můžete ve velikosti 98 stáhnout tady). Sešila jsem boční a ramenní švy a začistila okraje. 


3. Spodní díl jsem si nařasila, nahoře jsem si ho nastehovala dlouhými stehy v ruce (jde to i na stroji, hezký návod je tady). Zvlášť zadní díl a dva přední vždycky po rozepínání. Nařasenou sukni jsem přišila k zadnímu dílu a pak i k oběma předním a okraje zase začistila.

4. Ze zbytku košile jsem si vystřihla tři šikmé pásky a přežehlila je na půl (naměřila jsem potřebnou délku 1x 42 cm na průkrčník a 2x 32 cm na průramky, všechny tři jsem si ustřihla asi o 5 cm delší, šířky 4 cm) . Průkrčník a průramky jsem olemovala podle tohoto návodu (konkrétně "Šikmý proužek jako podsádka"). Tohle lemování mi dalo pěkně zabrat a i tak není dokonalé, ale bylo to moje první použití šikmého proužku, tak si myslím, že to nedopadlo zase tak špatně. :))A je hotovo!


Co jste naposledy šili vy? Budu moc ráda, když se podělíte o inspiraci! :))

Mějte se krásně! Eva
// foto moje ©gathermoments