Protože mi z šití hnízdečka zbyly docela velké kousky látek, vyrobila jsem si ještě před narozením Aničky kromě muchláčka i kousátko, a to hned šustící. Inspirovala jsem se v tomhle videu, podle kterého jsem šila právě hnízdečko, jen jsem udělala jiný tvar a přidala to šustění. Postup je tak jednoduchý, že návod snad ani není potřeba, ale když už ho mám nafocený, tak tady je. :))
Co jsem potřebovala:
 • střih na ouško, to moje je dlouhé 20 cm a široké 6 cm, látky jsem tedy potřebovala kousek dlouhý aspoň 40 cm, nůžky na jeho vystřihnutí
 • dva různé odstřižky látek
 • šustící folii - ideální je ta izotermická z autolékárničky nebo přímo speciální (hledejte šustící fólii na hračky), já použila fólii z dárkového sáčku, co jsem měla doma a přišlo mi, že šustí dost
 • 7 cm kroužek z neošetřeného dřeva - já koupila tento bukový v korálkovém krámku v Alfa pasáži 
 • nůžky na látku, potřeby na šití (stroj, nitě, špendlíky)

Postup:

1. Nejprve si vystřihneme z obou látek střih zvětšený o 1 cm přídavek na záševky.

2. Látky přeložíme lícem na sebe, na ně položíme folii a všechno dohromady sešijeme. Je dobré si folii dopředu pořádně zmačkat, aby hezky šustila. Vynecháme 5 cm mezeru na otočení.


3. Látku po obvodu zastřihneme zubatými nůžkami a ustřihneme špičku.4. Otočíme na líc, vypíchneme rožky a prošijeme otvor buď na stroji nebo ručně skrytým stehem.


5. Navlékneme na dřevěný kroužek a máme hotovo!
  Kousátko má u Aničky docela úspěch, dřevěný kroužek se dobře drží a látkové uši zase dobře žužlají. :))

  Mějte se krásně! Eva
  // foto moje ©gathermoments