lze jedním dechem nazvat představení, které jsem včera večer viděla.

"AMORE" 

Dokonalé... je jevištní ztvárnění jakékoliv role, ať klasického repertoáru či soudobého klasického tanečního umění, tanečnicí, primabalerinou Velkého divadla v Moskvě...  Svetlanou Zacharovou. Je jedinečná,  nesmírně éterická, skvěle technicky vybavená, zábavná i pokorná zároveň. Je jedna z nejlepších tanečnic světa. Narodila se na Ukrajině. Studia zakončila v Rusku v  Petrohradu, a od té doby je vlastně sólistkou v ruských prestižních divadlech. Je jí 40 let... a tančí tak, že nevěříte vlastním očím a pokládáte si otázku, zda-li existují nějaké hranice gravitace a lidských možností... Záhy přicházíte na to, že tyto hranice mohou být pokořeny a že fyzikální zákony se mohou otřást v základech, když tato drobná žena vstoupí na jeviště, začne vnímat hudbu, hrát si se svým tělem, námětem... prostě... když začne tančit.
Jsem ukázněný divák... nenatáčím a nefotím během představení... Toto ruští návštěvníci Kongresového centra a představení Amore nerespektovali, a tak občas hlediště připomínalo rozsvícený vánoční stromeček, neboť blesky I-Phon"ů" jsou jako lasers"y"..., nemilosrdně propalovaly intimitu toho kterého tanečního díla. Takže, zde nabízím pouze pár fotek z programu a závěrečné děkovačky... 

Ještě teď jsem uchvácená a tak si myslím, že to je dobrý začátek tohoto roku. Pozitivní, jedinečný... na který již nikdy nezapomenu.