... Bea Johnsonová

Jak si zásadně zjednodušit život snížením produkce odpadu.


Bea Johnson se od roku 2008 snaží žít tak, aby její domácnost ( 4 lidé a pes ) vyprodukovala pouze jednu litrovou zavařovací sklenici odpadu za rok!
Svým blogem, touto knihou a neúnavným přednášením dokázala po celém západním světě rozpohybovat celosvětové hnutí za ,,život bez odpadu". S velkou otevřeností ukazuje na příkladu celé své rodiny, že tento životní styl může mít šmrnc, dokonce i sex-appeal, a že přináší mnoho zdravotních benefitů, časových i finančních úspor.
     Je držitelkou hlavního ocenění mezinárodní soutěže The Green Awards, vystupuje po celém světě v médiích, na univerzitách, firemních akcích, konferencích a ve svém domově přijímá exkurze novinářů i škol. Na svém blogu vytvořila aplikaci Bulk App, která celosvětově mapuje místa, kde je možné nakoupit nebalené zboží na váhu. Díky svému zapálení pro věc a pozitivnímu stylu komunikace je považována za globálního gurua a mluvčího hnutí ,, Zero Waste".


,, Toto není kniha o dosažení absolutně nulového odpadu ve vaší domácnosti. Vzhledem k tomu, jaké výrobní postupy jsou dnes běžné, je zcela jasné, že absolutně bezodpadový život v současnosti jednoduše není možný. Nulový odpad je idealistický cíl, ke kterému se můžeme snažit co nejvíce přiblížit. Ne všichni, kdo si tuto knihu přečtou, budou schopni zavést všechny doporučení, která tady uvádím, nebo zredukovat odpad své domácnosti na obsah jediné zavařovačky, jak se to podařilo naší rodině.Nezáleží však na tom, kolik konkrétně kdo vyprodukuje odpadu. Podstatné je, abychom pochopili, jaký dopad má naše kupní síla na životní prostředí, a chovali se podle toho. Každý může začít zavádět alespoň ty změny, které jsou v jeho životě proveditelné. I malé posuny směrem k udržitelnějšímu způsobu života mohou mít pozitivní dopad na naši planetu a společnost celkově."
Bea Johnson
 


Doufám, že jsem vás nalákala k přečtení knížky a ještě líp k alespoň zamyšlení nad tím, co by jste mohli ve vaší domácnosti změnit vy ...