... a začalo to tak nevinně. Brouzdám si tak ve své pár minutové chvilce po netu ~ jako správná matka 21.st. už dělám online snad úplně všechno, no a hlavně že pak nadáváme, že se ani nepohneme z baráku, když máme vše naservírováno s dovozem až do domu ~ a mrkla jsem na ty holky blogerský ~ blogerky.cz ~, aby jste byli v obraze, toto vše se odehrává když jsem měla cca 14 dní do porodu, tedy konec května. Pořádají tam různé výzvy a soutěže a zrovna tam byla jedna taková přesně šitá pro mě. Už týden mi manžel nenápadně dával najevo, že má angličtina není co bývala ~ divný, když posledních pár let je moje řeč ťuťu ňuňu, káko, papu, prd a škyt ~ a že mi prý zařídí nějaké kurzy, protože mě bohužel slyšel mluvit ~ no mluvit, spíš se pokoušet vyžvejknout nějaký slovo ~ s americkým manželem mé sestřenice a já po 3 letech na mateřské dovče ~ jednom velkém odpočinku samozřejmě ~ jsem nebyla schopná dát dohromady ani základní banální slovíčka, natož složit větu, hrůza. Z celkem fajn úrovně ~ to si myslím já, nesebevědomá :) ~ jsem sestoupila na totální anglické dno.

Tak abych se dostala k pointě věci, zúčastnila jsem se na blogerkách do výběru na anglický individuální dvoutýdenní flexikurz. Jak název napovídá, je to hodně flexibilní a časově přizpůsobivé a hlavně z pohodlí domova, takže pro nás maminy ideál. ~ ne že bych nešla ráda mezi lidi, ale občas to prostě nejde, spíš většinou ~ Přišel mi email, že mě vybrali a já byla šťastná, namotivovaná, nadšená než mi došlo, že budu muset s někým vést hovor v aj, ta ostuda.

Dostala jsem mail od mé budoucí paní lektorky, kde mi vysvětlila jak budeme postupovat, pak už veškerá komunikace probíhala v aj. Psaly jsme si sms a snažily se domluvit termín na první anglický hovor. A je to tu, přihořívá, ležím si tak pár hodin po porodu na 3 lůžáčku a kdo mi nevolá? No ano, byla to paní Andrea :) V té chvíli,  absolutně naplněné hormony štěstí úplně potlačily veškerou nervozitu a byla jsem ready, škoda, že jsem nemohla rušit sousedku. Napsala jsem tedy sms v aj, že budu muset odložit na neurčito, důvod je miminkovsky jasný.

Po lehké aklimatizaci ze dvou dětí jsem byla schopná se domluvit na přibližný termín hovoru. Paní Andrea je velice přijemná a trpělivá, takže o to to bylo lehčí ~ ikdyž jsem si připadala jak když se učím mluvit, záseky a přeřeky, takový to když hlava mluví a pusa mlčí, ani ty seriály v aj z Netflixu to nezachrání ~ . Jelikož jsme s kurzem začali později, stále jsem v jeho průběhu, takže píšu, co vše jsme do těď stihly.

Hovor skončil a přišlo shrnutí a s ním i oprava slov co jsem nevěděla nebo neřekla správně. ~ no, co si budem povídat, pocit jak na základce, zasloužená "odměna" :) ~ Následovalo pár emailů s různými cvičeními, jako třeba vybrat formální/neformální věty, odpovědět na otázky ze článku, atd.

Po týdnu byl hovor č.2., multifunkčnost žen je prostě jedinečná, zatímco jsem hovořila v nerodném jazyce na což jsem se potřebovala stopro soustředit jsem nohou houpala malou a zároveň podávala něco synovi ~ občas si fakt připadám jako chobotnice ~

Teď jsme ve fázi, kdy mi přijdou zase nějaké cvičení a za týden mě čeká další, poslední hovor, tak ten už snad bude nejlepší. Musim říct, že takový kurz je určitě fajn absolvovat, jsem za tuto možnost ráda  a určitě se dál hodlám sebe vzdělávat. Ono popravdě jednoho nakopne, když zkouší skládat krásné a zvučné věty v jazyce Shakespearově a ono to tak nějak potom zní jako slušná stepní svahilština :D

Nicméně kurzy všem mohu doporučit už proto, že jsou lektoři, nebo alespoň ta má, nesmírně shovívaví a trpěliví. No jo no. Porod na porod. Dítě i jazyk.

Pokud si myslíte, že Vám anglické IQ upadá stejně jako mně, tak tohle je určitě jeden z dobrých způsobů jak ho zase trochu navýšit. :)

www.flexikurz.cz

Vaše byLylu