Kamerový systém byl uveden oficiálně do provozu 1.10.2019
Přenos z orlího hnízda v jihozápadní Floridě ve městě Fort Myers, nedaleko Dick Pritchett Real Estate byl zahájen v říjnu 2012.
Harriet začala hnízdit s M15 po smrti předchozího samečka Ozziho v roce 2015. Od té doby společně vychovali sedm mladých orlů.

Toto hnízdo je označeno LE026-B programu Florida State Monitoring Program. Na tomto místě je sledováno 8 let.
Podle státního a federálního zákona je nezákonné „chovat, krmit, rušit, vlastnit, prodávat, nakupovat, vyměňovat, nebo odebírat vejce z hnízda orla bělohlavého. Všichni narušitelé budou stíháni v plném rozsahu zákona.
Pokud se díváte v noci, upozorňujeme, že kamera 1 je vybavena nočním viděním nebo infračerveným světlem (IR). Záře, kterou na fotoaparátu vidíte, je pouhým okem neviditelná. Orli nevidí žádné světlo a zůstávají nerušeni.
Společnost SWFEC spolupracovala s představiteli volně žijících živočichů a místními biology, aby zajistila bezpečnost orlů a nezasahuje do žádných přírodních událostí v hnízdě. Přenos ukazuje matku přírodu v její skutečné podobě a určitý obsah nemusí být vhodný pro všechny diváky.

Osmá sezóna

Sezóna 2019-2020 je osmá sezóna,kdy Dick Pritchett Real Estate poskytl živý pohled na toto hnízdo na jihozápadě Floridě. V této sezoně opět zachytí všechny akce pomocí čtyř kamer, které natáčejí ptáky 24/7 a streamují živé video.

Kamera č. 1 je umístěna přibližně 180 centimetrů nad hnízdem a je vybavena nočním viděním nebo infračerveným světlem, které nevyzařuje žádné skutečné světlo. Nedělá ani žádný hluk. Ptáci nevidí ani neslyší nic přicházejícího z kamery. Kamera č. 2 je umístěna přibližně 18 metrů od hnízda a má schopnost zachytit akce mimo pohled kamery č. 1. Obě kamery jsou šetrné k životnímu prostředí a umístěné tak, aby poskytovaly nejlepší výhled na hnízdo a ptáky při zachování nedotčené krásy hnízda a jeho okolí.
Kamera č. 3 je instalována blíže k severu rybníka, aby zachytila aktivitu, která se děje kolem pastviny a v oblasti rybníka.
Cam 360 (Cam # 4) se nachází ve stromu hnízda, která zachycuje 360 stupňový pohled na každodenní aktivitu orla bělohlavého. Tato kamera umožňuje kliknout a přetáhnout do kterékoli oblasti prohlížení, abyste získali dokonalý zážitek.

Online přenos Southwest Florida Eagle Cam

Orlí hnízdo – webkamera


Videozáznamy z hnízda Zdroj: Lady Hawk

Harriet a M na hnízdícím stromě – záběry zblízka na samečka M15

útok výra virginského na samičku Harriet

Výr virginský opět na hnízdě – dívá přímo do kamery

První páření před kamerou, poté Harriet projeví svou dominanci a kopne M nohou.

Harriet letí k rybníku a dopřává si koupel

M přináší Harriet rybu do hnízda, zatím co Harriet jí rybu, M přináší na hnízdo velkou větev

Zdroj: Southwest Florida Eagle Cam, Lady Hawk