Pokud si doma čas od času něco vytisknete, tak náklady na tisk nijak zvlášť neřešíte. Jiné to ale může být v případě, kdy tisknete pravidelně a hodně. Jste v této situaci a zajímá vás, jak se dají náklady snížit? Základem by mělo být správné nastavení vaší tiskárny, i použití cenově výhodného papíru. Pokud obojí máte, zaměřte se na toner.

Nakupujte výhodně

Tonery jsou dnes zcela běžným, bez problémů dostupným zbožím, které najdete v celé řadě obchodů. A v každém z nich mohou stát jinou částku. Prvním krokem k levnému tisku by měla být snaha pořídit levné tonery. Cenově mohou být rozdíly poměrně markantní a je třeba říci, že při velkém objemu tisku hrají roli stovky, ale i desítky korun. Na to myslete při samotném nákupu. Jelikož každý toner má i své přesné označení, tak není nic složitého porovnat si ceny konkrétní náplně.

Originál, nebo alternativu?

Při honbě za výhodnou cenou se setkáte s rozdělením spotřebního materiálu do dvou kategorií. To si ukážeme na příkladu. Tím prvním jsou například originální tonery Samsung, které vyrábí přímo tato firma. A potom tu jsou náplně alternativní, které může vyrábět kdokoliv jiný. Jejich hlavní konkurenční výhodou je především to, že jsou i o desítky procent levnější. A co je s nimi dále spojeno?

  • Jsou kompatibilní s vaší tiskárnou
  •  Nabízejí dostatečnou kvalitu tisku

Vyplatí se hledět na kapacitu

Při výběru tonerů se setkáte také s tím, že jednotlivé varianty mohou mít různou kapacitu. Tedy jiný objem zásobníku a tedy jiné množství použitého tonerového prášku. Zde doporučíme jít cestou náplní s největší kapacitou. Poznáte je podle uvedeného množství standardizovaných stránek, které je s nimi možné vytisknout. I když v ceníku budou nejdražší, tak v přepočtu na množství vytištěných stránek bude jeden takový list vycházet cenově nejvýhodněji. I toto je vhodné si při výběru pamatovat.