Od prvního článku na blogu, který byl právě o tekutých rtěnkách, uplynul už skoro rok a půl. Od té doby se také změnily mé preference a mimo to, že jsem se začala uchylovat opět spíš ke klasickým rtěnkám, jsem také vyzkoušela řadu dalších značek a rozšířila si tak své obzory. Jak už z nadpisu článku víte, dnes to bude o další značce, u nás zatím nedostupné Kat Von D a jejích tekutých rtěnkách Everlasting Liquid Lipstick.
Jak už jsem psala v úvodu, tekutých rtěnek jsem vyzkoušela poměrně dost, kromě zmiňovaného historicky prvního článku, na který se můžete mrknout tady, jsem zkoušela i rtěnky Anastasia Beverly Hills (tady), Milani (tady) a metalické Milani (tady), theBalm (tady), Revlon (tady), LA Splash (tady) a kromě Too Faced Melted Matte, kterou mám doma jen v jednom jediném odstínu (a to mi na recenzi zatím nestačí), mi zbývá už jen pár posledních restů a jedním z nich jsou právě rtěnky Kat Von D, které jsem si dovezla z USA.
Pokud milujete tekuté rtěnky a zároveň nehodláte snižovat žádný ze svých nároků, ať už na komfort, pigmentaci, výdrž, nebo třeba ztrácení ze rtů, rtěnky Kat Von D ve vaší sbírce nesmějí chybět. Mám bohužel jen dva odstíny a kdybych byla bývala věděla, jak mi budou svou texturou rtěnky Kat Von D sedět, vzala bych si jich mnohem, mnohem víc. Tekuté rtěnky Everlasting Liquid Lipstick jsem kupovala v US Sephoře a v přepočtu stojí něco okolo pěti set korun, což je v parfumerii takový průměrný standard za tekutou rtěnku.

tekute rtenky kat von d swatche

Jako obvykle jsem si vzala jeden nude a jeden výraznější odstín. Nude světlejší hnědý jsem vzala vyhlášený Bow n Arrow a ze zástupců zajímavějších barev (protože růžových a korálových neonek už mám doma víc než dost) jsem si vybrala světlý, fialový, skoro až lila odstín Requiem. Chápu, že tento odstín nebude pro každého, ale já se přiznám, že se ani podivných barev na rtech příliš nebojím, pokud se tedy nejedná o zelenou, modrou, žlutou a tak podobně. 🙂

 
Obě rtěnky mají velmi podobnou konzistenci, jsou hodně tekuté, skoro až vodové a přesto mají velmi dobrou pigmentaci. Na rtech mi nedělají fleky, ani se při opětovném přetření nestírají. Díky své lehounké textuře také téměř vůbec nevysušují a moje dva odstíny sesadily z prvních příček i theBalm a Too Faced, které jsem do té doby považovala za jedny z těch nejlepších. Respektive považuji Kat Von D rtěnky za ty úplně nejlepší, které jsem zkoušela, pravdou ale zůstává, že dokud se u nás nebudou moct sehnat, theBalm a Too Faced (pokud jsou ostatní odstíny alespoň stejně tak dobré jako ten můj jeden) bude i nadále mé nejčastější doporučení.

kat von d requiem swatche
kat von d bow n arrow rtenka swatche

Aplikátor je klasický, pracuje se mi sním dobře a nabírá spíš méně produktu, což může být dáno i texturou rtěnek. Nošení je doslova radost, protože nejen že skvěle drží a přežijí i nějaké to jídlo a pití, ale také se rozumně ztrácejí. V hezkém stavu i s menším obědem zvládnou šest až osm hodin, což se někomu může zdát jako lepší průměr, nebo lehký nadprůměr, ale já to vidím jako osm hodin, stoprocentního komfortu a také osm hodin, kdy ani nevím, že na puse něco mám. 🙂

Není ani problém je během dne znovu přetřít na místech, kde je to potřeba. Jako jedno velké plus také vidím to, že Kat Von D rtěnky jsou jedny z mála tekutých rtěnek, kterým nevadí ani přetření i přes místa, kde rtěnku na rtech ještě mám. Vrstvení nezpůsobí žádný diskomfort ani nepříjemné vysušování a samozřejmě nedělají žmolky nebo nepříjemnou tlustou vrstvu.

tekuta rtenka kat von d
tekute rtenky kat von d swatche

U svých dvou odstínů jsem si také nevšimla žádných žmolků, praskání nebo jiné neplechy a vlastně nemám asi nic, co bych jim mohla vytknout. Tedy kromě balení. 🙂 To se mi totiž, jako už tradičně u Kat Von D prostě nelíbí. Nejsem příliš na tyhle gotické směry a kdyby měly rtěnky o trochu hezčí (třeba zlatý, ha ha) obal, rozhodně bych se nezlobila. :))) Nicméně, rozhodně bych si časem chtěla pořídit pár dalších odstínů, bez ohledu na jejich obaly.

Kdo z vás už tekuté rtěnky Kat Von D zkoušel také a co na ně říkáte? 🙂 Také u vás vyhrávají na plné čáře? A pokud ne, nebo je nemáte, napište mi, jaká je vaše nejoblíbenější tekutá rtěnka! L.