Čištění pleti je základním krokem v péči o ni a neměli byste jej zanedbávat hned z několika zásadních důvodů. Odstraněním make-upu a nečistot zajistíte, aby byla čistá a zdravá, ale také méně náchylná na tvorbu akné a dalších zánětlivých onemocnění. Dosažení perfektního výsledku však může být dřina – minimálně do chvíle, než se do hry zapojí micelární voda.

Co je micelární voda?

Za vynálezem micelární vody stojí laboratoře francouzské kosmetické značky Bioderma. Přípravek na bázi drobných částeček (micel) představuje šetrnou, a přitom velmi efektivní alternativu k odličovačům a pleťovým tonikům. Hodí se pro všechny typy pleti včetně citlivé.

Konečně důkladné odstranění make-upu

Micelární voda je neohroženým bojovníkem, který dokáže hravě odstranit veškerý make-up, a to včetně toho voděodolného. Efektivní je díky obsaženým micelám – ty přitahují nečistoty jako magnet, takže se vyhnete drhnutí a riziku podráždění pleti. Stačí micelárku nanést na vatový tampon a jemně nečistoty setřít z tváře.

Čistota bez kompromisů

Micelární voda sice představuje především neocenitelný nástroj pro každodenní odlíčení, ale navíc pleť udržuje perfektně čistou i od ostatních nečistot. Běžná kohoutková voda k tomuto účelu není dvakrát ideální – citlivou pleť může zbytečně podráždit. Micelárka je mnohem šetrnější a zanechává pokožku svěží. Používejte ji k odstranění nečistot, které se nahromadí během dne, ale nezapomeňte proces opakovat bezprostředně po probuzení. V noci se tvoří poměrně velké množství mazu a odlupují se drobné části kůže.

Dostatečně šetrná i pro citlivou pleť

Pokud patříte mezi majitele citlivé pleti, budete micelární vodu blahořečit. Svým složením respektuje přirozené pH pokožky a minimalizuje riziko podráždění. Budete si užívat čistou pleť, aniž by hrozily nepříjemné reakce.

Hydratace až na prvním místě

O micelární vodě se nehovoří jen jako o čisticím zázraku, ale také jako o vynikajícím prostředku každodenní hydratace. Důvodem jsou opět micely, které pomáhají udržovat v pleti dostatek vody a zároveň posilují její ochrannou bariéru. Pokožka díky tomu vypadá svěže a zářivě.

Bez oplachování s důrazem na maximum pohodlí

Zapomeňte na zdlouhavé a nepříliš efektivní oplachování pleti vodou. Micelární voda vám ji umožní čistit i bez toho, což se vám bude hodit zejména při ranních a večerních rutinách s – ušetříte drahocenný čas. Jednoduše ji nanesete na vatový tampon, otřete si obličej a je to.

Ideální společník pro cestovatele

Milujete cestování? Pak si micelární vodu zamilujete ještě o něco více. Je neuvěřitelně praktická – snadno se přenáší (lahvička se vejde i do kabelky), a protože se nemusí oplachovat, lze ji použít kdykoliv a kdekoli, tedy i bez přístupu ke kohoutkové vodě. S její pomocí pleť udržíte čistou a hydratovanou i na druhém konci světa.

Shrnuto a podtrženo, micelární voda je skutečně revolučním přípravkem pro jednoduché a velmi účinné čištění pleti. Neexistuje jediný důvod, proč byste ji neměli alespoň vyzkoušet.