Osobní váha nám pomáhá udržet si přehled o tělesné váze. Hlídat si vlastní hmotnost je důležité, a to nejen kvůli psychické pohodě, ale také kvůli zdraví. Dávno jsou pryč doby, kdy vám tělesná váha změřila jen hmotnost. Novodobé přístroje toho umí daleko více a mohou se stát vašimi významnými pomocníky při redukční dietě a zdravém životním stylu. Osobní váha s několika speciálními funkcemi může být účinnou motivací pro zhubnutí do plavek nebo návrat ke zdravé kondici. Dnes si můžete pořídit digitální osobní váhu s analyzérem, která je schopná určit podíl tuku nebo vody v těle, index tělesné hmotnosti, nebo množství kalorií, které byste měli dodržovat, pokud si chcete udržet, nebo snížit váhu.

(adsbygoogle = window.adsbygoogle || []).push({});

Na co se při výběru osobní váhy zaměřit?

Nejdůležitější roli při volbě osobní váhy je typ zařízení. Hlavními kritérii jsou nosnost, přesnost a rozměry, jež výrazně ovlivňují kvalitu měření a celkovou funkčnost. Pokud zvažujete koupi kvalitní osobní váhy, zamyslete se nad tím, jak moc by měla být váha přesná. Na výběr máte osobní váhu mechanickou, která však ukazuje pouze orientační hmotnost, nebo váhu digitální. Mechanické a digitální váhy, se liší nejenom svým vzhledem, ale hlavně vážícím mechanismem a zobrazením informací. Při více uživatelích se hodí váha s možností rozpoznání uživatele a ukládáním změřených hodnot. Vybírat můžete i z různých materiálů, jako je plast, sklo nebo kov.

Typy vah

Klasické mechanické váhy – patří mezi nejlevnější osobní váhy a sdělí nám naši hmotnost pouze orientačně a to v rozmezí +/- 3 kg.
Digitální čtyřbodové váhy – tento druh osobní váhy je ten nepřesnější a navíc disponuje velmi atraktivním designem.
Digitální jednobodové váhy – Tato osobní váha je velmi přesná a obvykle nabízí vyšší nosnost.
Digitální multifunkční váhy – Mohou změřit i obsah tuku, vody a svalů v těle.

Funkce
Chytré váhy toho dokáží opravdu hodně. Kromě základní tělesné hmotnosti s nimi totiž můžete měřit i spoustu dalších věcí.

Svalová hmota – přístroj na základě zadaných hodnot – váha, výška, věk a pohlaví, vypočítá podíl svalové hmoty v těle.

Obsah vody v těle – zjistíte obsah vody v těle.

Viscerální tuk – viscerální tuk je bílá tuková tkáň, která obklopuje tělesné orgány. Ten se obvykle ukládá v břišní dutině a obaluje vaše vnitřní orgány. Je nebezpečný z pohledu cukrovky, nebo aterosklerózy.

Hmotnost kostí – analýza zobrazující celkovou hmotnost kostí v těle.

Fyzická kondice – zde se skrývá všeobecně známá metrika BMI (Body Mass Index), která se spočítá jako váha člověka v kg děleno výška v m na druhou – poměr mezi vaší svalovou hmotou a tělesným tukem.

Bazální metabolická spotřeba – tento údaj je znám pod zkratkou BMR a prezentuje množství kalorií potřebných pro základní funkce těla.
Metabolický věk – porovnání bazálního metabolismu na základě věku člověka.

Ovládání
Většina osobních vah se ovládá stisknutím příslušného tlačítka, popřípadě vše vyhodnocují automaticky při vstupu na váhu. U dražších modelů se můžete setkat s hlasovým ovládáním.

Interní paměť – dražší váhy disponují vlastní pamětí pro více osob. Nastavíte si vlastní profil, kam si budete ukládat veškeré záznamy. Při vážení si pak vyberete svůj profil a naměřená data se budou ukládat přímo k němu.
Synchronizace se smartphonem – diagnostické osobní váhy lze přes bluetooth či WIFI propojit i s vaším chytrým telefonem. Pomocí volně dostupné aplikace v něm naměřené hodnoty hned uvidíte v případě zájmu i uložíte. Speciální aplikace pro osobní váhy používající osobního trenéra nabízejí možnost sestavování přehledných statistik a mohou pomoci k dosažení vysněné váhy.

Jak se správně vážit?

Pokud chcete znát svoji hmotnost, važte se vždy ráno a ideálně nalačno. Váhu mějte postavenou na rovném a dostatečně pevném povrchu, aby nedocházelo ke zkreslování hodnot. Vážit byste se měli pouze ve spodním prádle a bez jakékoliv obuvi. Frekvence vážení záleží čistě na vás, ale bohatě postačí jednou týdně.

Vítěz testu osobních vah 2019

Omron BF508 – Kromě váhy umí hlídat i množství tělesného tuku, množství viscerálního tuku v těle nebo BMI (Body Mass Index). K tomu má paměť na vstupní údaje pro 4 osoby + režim Host, který lze využít pro jednorázovou diagnostiku. Rozliší mezi úbytkem tuku a úbytkem aktivní tělesné hmoty (vody,svalstva a ost.) při dietě.

VÍCE INFORMACÍ

Beurer BF 700 – měří tělesnou hmotnos, ale i analýzu tuku a vody v těle, svalové hmoty a kostní tkáně. Analýza se provádí na základě elektrod z kartáčované ušlechtilé oceli. Pokud sportujete a chcete si svoje naměřené hodnoty hlídat také na cestách, tento analyzér vám to umožní díky technologii Bluetoothsmart přes aplikaci Beurer Healthmanager.

VÍCE INFORMACÍ

iHealth CORE HS6 – osobní tělesný analyzátor, provádí měření 9 tělesných charakteristik (index BMI, podíl svalové a kostní hmoty, beztučnou hmotu, objem vody v těle a poměr vnitřního orgánového tuku) po připojení přes Wi-Fi a aplikaci i Health MyVitals 2 (iOS, Andorid). Automatické rozpoznávání uživatelů.

VÍCE INFORMACÍ

Omron BF511 – váha s monitorem skladby lidského těla s čtyřsenzorovým měřením na základě bioimpedanční metody. Rodinný model, vhodný i pro děti již od 6ti let! Měření probíhá v celém těle, stanovuje se množství tělesného tukuv těle (5-60%) a vypočítává se hodnota BMI: Body Mass Index (7-90). Měří se také množství viscerálního tuku a množství kosterní svaloviny (5-50%). Vypočítává se klidový metabolismus v kcal. Jedná se o klinicky ověřený validovaný a certifikovaný přístroj, vyvinutý a schválený odborníky. Měření je rychlé a přesné, ovládání velmi snadné.

VÍCE INFORMACÍ

Tanita BC-545N – měří procentuální podíl tělesné vody či svalové hmoty v těle, vypočte bazální metabolismus a určí metabolický věk, viscerální tuk a hmotnost kostí. Díky měření pomocí 8 elektrodových styčných bodů zobrazuje hodnoty odděleně pro 5 částí těla (obě paže, obě nohy a trup). Váha rozlišuje režim pro dospělé (18 až 99 let), dětský režim (pro děti od 5 let a od výšky 90 cm) a režim pro sportovce (pro osoby, které v uplynulém roce pravidelně trénují alespoň 10 hodin týdně).

VÍCE INFORMACÍ

Emos PT718 – Tato váha dokáže udržet přehled o hmotnosti až deseti členů domácnosti. Umožňuje měření BMI indexu, tedy se díky ní dozvíte množství tuku, vody a svalové hmoty v těle. Slim design je elegantní, vážící plocha je vyrobena z bezpečnostního skla, tak aby byla zajištěna maximální bezpečnost. Podsvícený displej má bílé číslice.

VÍCE INFORMACÍ

Ohodnoťte článek jak vybrat osobní váhu

Note: There is a rating embedded within this post, please visit this post to rate it.

Další články nákupního rádce