…byť tomu tak za okny úplně není.

Topíme si v krbu, posloucháme meluzínu, přesně jako tomu u nás běžně bývá na podzim nebo v zimě. Ale zároveň je ještě duben, bláznivý měsíc, co se počasí týče, takže není divu, že je tak proměnlivé a právě v tyto dny chadné. Možná jsme si měli od té práce na zahradě trochu odpočinout:-).

U nás doma to ale kvete. Větvička třešně vykvetla do krásy.

Nedávno jsem se rozhodla koupit mandloň. Pokud ji neznáte tak detailně, možná spíše z fotek od Hustopečí, kde jich je plný sad, a je to tedy náramná podívaná, možná vás překvapí, jak nádherný je její květ zblízka. Mám pocit, že jsem objevila Ameriku a divím se, že jsme tento strom nepořídili už dříve. My si to teď ale chceme vynahradit, jeden bude v nádobě na terase nebo někde:-), druhý chceme sehnat do šikminy (šikmý záhon), kam by se snad mohla vejít, protože koukejte:

Z dálky budou oba stromy – mandloň i okrasná třešeň pravděpodobně působit velmi podobně. Když ale květy porovnáte zblízka, můžete vidět veliký rozdíl. Tyhle něžné kytičky bych mohla sledovat jako terapii. Asi bych je zařadila mezi nejhezčí květy jara.

Mandloň jsme v mrazech raději ukrývali doma, kde takhle pěkně vykvetla. Snad se jí u nás bude dařit.

Hezké odpoledne.