Krásný letní den, moji milí!

To si takhle jednou jdu jakýmsi nákupním centrem, když jsem periferně v neobvyklé výšce postřehla výše zmíněná slova napsaná na zdi v jednom obchodě. 

No….usmála jsem se zcela samovolně bez rozmyslu od ucha k uchu a hned na to jsem si uvědomila sílu tohoto vzkazu. Od té doby o tom dost často přemýšlím a myslím na nás všechny, které o své kráse pochybujeme. Upřímně, asi neznám nějakou ženu, která by se sebou byla absolutně spokojená a to by nám mělo být jasnou zprávou, že je něco špatně.

Je tolik pohledů na krásu, tolik názorů a hodnotících pohledů, že z toho jde hlava kolem. Každý vnímá krásu svým vlastním jedinečným způsobem a je tudíž zcela jasné, že objektivizovat tuto veličinu je zcela nemožné.


Takže pojďme se na to vykašlat a buďme si krásné samy pro sebe jen tak z principu!Jen pro sebe, pro svůj úsměv v zrcadle, pro odraz našich “nedokonalých” postav ve výlohách obchodů, pro každičký den, pro každičkou chvíli. Ono totiž vůbec nezáleží na konkrétnostech, ale na našem vnitřním světle, které se očima dere ven. Jde o radost ze života, o vděčnost za něj, o hrdost, že jsme kým jsme bez ohledu na pohled kohokoli jiného, protože, přiznejme si, největším kritikem nás samých jsme jenom my sami.


Kašlu na to, je mi jedno, že mám ….BLA BLA BLA…..a možná spoustu dalších domnělých nedostatků.


Hodlám se na sebe smát do zrcadla a s láskou se v něm vidět.

Takže, ty která tohle teď právě čteš….


JSI KRÁSNÁ, USMĚJ SE!


Užívejte si krásné letní dny a mějte se prostě báječně, Klárka.