Kolonie volavek.

Poprvé máme webovou kameru,která zabírá kolonii Volavek popelavých.

Tento fotoaparát je stará PTZ kamera od Eagle Feeding pozemních dnů.Několik let uplynulo od té doby,kvalita obrazu se mohla zhoršit věkem.Ale to je v pořádku pro první pokus ukázat přenos PTZ ze vzdáleného místa.Jedná se de facto o kolonii volavek která není v takovém odlehlém místě,je tam malá cesta kterou používá málo lidí každý den. . A jak je možné vidět v zorném poli kamery, tam jsou lidské domy docela blízko.
Kolonie volavek s kamerou je jedna z největších v Estonsku kde hnízdí 300 párů volavek popelavých a několik desítek volavek bílých. S pomocí kamery vidíme jen část chovné kolonie.Plemeno šedých volavek je na stejném místě (dříve kolonie hnízdila v lese,viditelné na kameře)po dobu nejméně dvaceti let.Během této doby měl les příliš mnoho hnojiva z ptáků a po čase les uschl. Ve skutečnosti, to je častý případ pro velkou kolonii volavek.
Kamera je umístěna v lese ve vlastnictví Ants Laikmaa muzea (jednoho z nejpestřejších osobností estonského umění poté, co získal důležitost i jako portrétista a krajinář).
Shodli se na používání fotoaparátu na svých pozemcích a pravděpodobně budou používat spojení i oni na webových stránkách. Část kolonie se nachází u sousedů v lese. Soused laskavě souhlasil, že nám poskytne energii pro kameru.

Kamera je provozována dobrovolnými operátory, neboť umožňuje otáčení, naklánění a zoom.Všech našich sedm hnízdících kamer pro rok 2017 a 2018 je částečně podpořeno estonským Environmental Centrem a řízena estonským ornitologickým spolkem. Eagle Club se podílí i dobrovolně.

V zájmu ochrany soukromí obyvatel, prosím neposílejte obrázky, které ukazují Červený dům v pozadí.
Je lepší se vyhnout stížnostem na našich kamerách.

2 fotografie které pořídil Urmas při instalaci kamery: