Hnízdo orlů bělohlavých West End Cam se nachází na ostrově Catalina, Kalifornie, USA.

Toto hnízdo má dlouhou historii
Společnost iws.org. Iws.org po mnoho let napájela tyto hnízdní kamery z Normanských ostrovů, dokud to Explore.org nepřevzal a napájí nyní všechny tyto kamery. Tento pár orla bělohlavého, samice K-91, Thunder, měla na křídlech oranžové tagy s její identitou K-91, před několika lety je ztratila. Thunder se vylíhla na hnízdě Two Harbors v roce 2009. Rodiče Thunder jsou K-81, Chase a K-82, Cholyn. Samec A-61, Akecheta se připojil k Thunder na hnízdě v roce 2019 poté, co na podzim roku 2019 zmizel domácí samec K-01 Superman. Akecheta A-61 se vylíhl na jednom z hnízd na ostrově Santa Cruz v roce 2016.

Pár West End si v roce 2023 postavil nové hnízdo, které se nachází na skalním výběžku na západním konci ostrova Catalina na pozemku Catalina Island Conservancy (mimo dohled kamer). Toto území je aktivní od roku 1991 a Akecheta (A61, samec) a Thunder (samice) se zde rozmnožují od roku 2020.
15. května proběhlo kroužkování mláďat. Obě mláďata jsou samečci a byl jim dán identifikační kroužek s číslem 39D a 40D.Online přenos

Orel bělohlavý – hnízdo na skále živě

Videozáznamy:

Dr. Sharpe a Amber Schenk kroužkovali mladé orly 1. ČástWest End Cam. Kroužkování část II

Zdroj: explore.org, Institute for Wildlife Studies
Videozáznamy Maria dk