Lago di Garda, největší jezero Itálie, které se rozkládá na území třech regionů - Veneto, Trentino-Alto Adige a Lombardie - poutá svým nezaměnitelným charakterem miliony návštěvníků ročně. Všem dobře známá místa jako Malcesine, Sirmione, Limone či Monte Baldo však nejsou jedinými poklady, které přidávají Gardě na oblíbenosti. Jak na březích Gardy, tak v okolních horách se ukrývají desítky překrásných zákoutí, o nichž jste možná doposud neměli ani tušení. Tady je moje desítka!Garda se hned po Veroně stala mým druhým domovem. Na lehkých vlnách její hladiny, po pěšinách jejích přilehlých hor a v malebných uličkách městeček, která ji obklopují, trávíme veškerý volný čas. Vybrat jen 10 oblíbených míst z Lago di Garda bylo výzvou! Každý záhyb jezera a každé zákoutí přiléhající k této rozlehlé vodní ploše se pyšní svým unikátním rázem a nabízí svým návštěvníkům něco výjimečného.

Dynamický, větrný a sportovci hojně využívaný sever Gardy je naprostým protipólem jižního cípu, kde čas plyne mnohem pomaleji a užívá se chvilek sladkého nicnedělání nad sklenkou červeného z tamních vinic. Východní pobřeží jezera lemují překrásné kamenité pláže s průzračnou vodou, nad kterými má ochranou náruč hřeben Monte Balda, naopak západní břeh vám nabídne půvabná městečka zasazená v údolích mezi pahorky. 

Některá níže zmíněná místa určitě už znáte, neboť patří k často vyhledávaným na Gardě, ale i přesto jim tady náleží prostor, neboť si zachovávají své niterní kouzlo i přes davy návštěvníků. Jiná místa pro vás možná budou naprostou novinkou a dosud jste o nich neměli tušení, nebo jste o nich sice už slyšeli, ale prozatím je nenavštívili. Tak či tak, můj výběr vám nabídne místa s dechberoucími panoramatickými výhledy na jezero, ukrytá místa v přilehlých pahorcích a oblasti, kde hledat ty nejkrásnější pláže!

Malcesine, Lago di Garda - tipy na zajímavá místa

Přečíst celý příspěvek »