Tyto kamery se nachází v Mpala Research Center ve střední části Keni. Jedná se o směs farem a divoké přírody o rozloze 48 000 hektarů.
Centrum výzkumu Mpala (MRC) každoročně přijímá stovky studentů, pedagogů a vědců z celého světa a provádí výzkum všech věcí, od parazitů až po slony. Jedinečné uspořádání společnosti Mpala umožňuje výzkumným pracovníkům využívat půdu jako „živou laboratoř“, v níž mohou experimentovat a reagovat na naléhavé otázky o ochraně přírody a volně žijících živočichů.

Mpala je rovněž pevně odhodlána využívat tento výzkum k tomu, aby prospívala okolním komunitám, zemi Keni a globálnímu úsilí v oblasti ochrany. Mpala hostí několik vzdělávacích terénních programů, aby se vypořádala s otázkami konfliktu mezi člověkem a divokou zvěří a tak zajistila, že budou splněny jak cíle ochrany divoké zvěře, tak lidských životů.

Mangusta trpasličí

Mangusta trpasličí´(Helogale parvula) je nejmenším zástupcem čeledi promykovitých. Obývá travnaté stepi i suché písčité či skalnaté štěrkové plochy západní Afriky od Etiopie přes Botswanu až po Angolu. Je aktivní přes den. Žije společensky v rodinných skupinách o 20-30 členech vedených dominantní samicí.
Mláďata mívá většinou jen dominantní pár, pečují o ně ale všichni členové skupiny. Mangusty se ukrývají, spí a rodí mláďata ve skalních či zemních dutinách, opuštěných termitištích nebo si vyhrabávají vlastní nory. V přírodě kooperují se dvěma malými druhy zoborožců. Zoborožci chytají sarančata a jiný hmyz, který mangusty vyplašily a ty díky zoborožcům vědí dříve o nebezpečí, které zoborožci vidí z výšky. Samci pohlavně dospívají nejdříve v jednom roce, samice později.
Tento druh je aktivní hlavně přes den. Živí se zejména živočišnou potravou, např. bezobratlými živočichy, vejci, štíry, drobnými hlodavci, ptáky či hady a ještěrkami, případně hlízami či plody. Dožívají se 10-14 let.

Online přenos:

Afrika mix kamer

Videozáznamy:

Mangusta trpasličí – záběry zblízka



Krásná rodina trpasličích mangust v Mpala.

Zdroj: Mpala, videozáznamy Arlene Beech