Dneska bez dlouhého povídání, jelikož práce je hodně a času málo, takže na hluboké články není tolik prostoru. Ale jedna věc mi přece jen proletěla nedávno hlavou. Na Instagramu jsem se zmiňovala o tom, jak naše oblečení odráží dost nás samotné. 
Mám pocit a třeba mi dáte za pravdu, nebo taky ne, že etrovertnější povahy sáhnou častěji po výraznějších barvách a ty méně naopak po těch tlumenějších. Co si o tom myslíte, když se rozhlédnete po vašich blízkých? Sedí to? Za výraznou barvu považuju jakoukoliv, které si všimnete i z dálky. Třeba celo tmavý outfit s červenou čepicí, apod. 
Co tedy oblečení vypovídá o mě..? Že asi nemám ráda extrémy, že si raději hrajou s texturou, střihy a materiály, tudíž mi není moc vlastní prvoplánovitost. Mám ráda skryté a zajímavé detaily. Asi to souvisí i s tím, že nad věcmi obecně ráda přemýšlím a nechávám si prostor pro představivost, rychlé soudy už mi nejsou vlastní. A i když by se mohlo, že moc nevybočuju z řady (alespoň tímhle outfitem), zdání může klamat. Ráda nosím to, co mi sedí a ne to, co je zrovna strašně moc trendy a musí to mít každý druhý. Dám na kvalitu a dobré střihy, to je pro mě důležitější, než všechny trendy dohromady. To mi je vlastní i ve všem dalším. A pak ráda nosím kousky, které jsou nadčasové, nerada totiž plýtvám svými penězi, místem u mě ve skříni (už žádné skoro nemám) a energiemi na výrobu takového oblečení. Nerada plýtvám ve všem i v jídle, i energií svou vlastní na chybná rozhodnutí, špatné lidi a tak celkově. Vidíte, jak v tom jde krásně najít ty souvislosti?
Co dalšího by o mě moje oblečení prozradilo… že jsem se našla, že vím, co mi sluší a hlavně, že mám ráda pohodlí a uvolněnost. Žádné ultra krátké minisukně a extra vysoké podpatky. Z toho už jsem vyrostla a k životu mi to nechybí. Místo toho, abych upozorňovala na své tělo, raději připoutám pozornost k sobě samotné. Snažím se, aby mě oblečení nepřebilo, ale abych se v něm cítila svá. Proto si na ty křiklavé barvy a etravagantní kombinace moc netroufám. Necítila bych se v tom. Nebyla bych to já a hlavně už vím, že to nepotřebuji zkoušet. Takže to, co máte na sobě, dost často vypovídá i o vašem sebevědomí a aktuálním rozpoložení. 
Ale jednu poslední věc bych ráda zdůraznila. Nesuďte lidi kolem sebe podle toho, jak vypadají. Nikdy neznáte celý příběh a co je za tím, jak člověk vypadá. Tím, že jsme naučení dělat rychlá rozhodnutí, pak existují i lidé, co tohohle umí využívat. Anebo tím naopak trpí lidé, kteří jsou srdcem skvělí, ale nechodí zrovna trendy oblíkaní a ostatní se na ně dívají skrz prsty. Prostě oblečení není všechno a když ve většině případů skutečně odráží nás samotné, nikdy to neplatí ve 100 % případů a proto je fajn dát každému stejnou šanci 🙂
Když kouknete na moje outfity tady na blogu nebo třeba na IG, co dalšího by o mě prozradily? Našli byste něco? A co by řeklo vaše oblečení o vás…?

Asos knit dress, Cos belt bag and coat, Gino Rossi suede boots