Saláty jsou v tomhle teplém počasí u mě na stole stálicí. Zeleninové, ovocné anebo kombinuju oboje. Hlavně musí být osvěžující a šťavnaté. 


V týdnu jsem si koupila vykrajovač na meloun, myslím tím, vykrajovač na kuličky. Vždycky se mi totiž líbilo, jak se do salátů vykrajují kuličky z ovoce. Je opět jeden ze způsobů, jak udělat salát o něco atraktivnější a oku lahodící. Abych mohla trénovat, nakoupila jsem i meloun a připravila salát, který mám moc ráda.


Je neskutečně jednoduchý a má pár ingrediencí. V létě tak může skvěle nahradit dezert. Kromě melounu v něm najdete maliny a meduňku (tu můžete nahradit i mátou). Vše se pak přelije jednoduchou zálivkou z limetkové šťávy a javorového sirupu. Lehce nakyslá chuť přidá další příjemně nakyslou chuť ke sladkému melounu.Příprava je až tak jednoduchá, že jsem přemýšlela, jestli sem recept (snad se tomu ani tak říct nedá) vůbec přidávat. Ale víte co, nakonec jsem si řekla, že proč ne. Přinejmenším se třeba bude hodit někomu jako inspirace.

MELOUNOVÝ SALÁT S MALINAMI A MEDUŇKOU


(Ingredience na 2 porce)INGREDIENCE500 g melounu

100 g malin

1 limetka

hrst čerstvé meduňky (používám citronovou)

1 lžíce javorového sirupuPOSTUP


Připravíme si zálivku. Limetku omyjeme, rozkrojíme a vymačkáme z ní šťávu. V malé misce ji pak smícháme s javorovým sirupem. 


Meloun nakrájíme na plátky a z červené dužiny nakrájíme na kostky nebo si můžeme vykrojit kuličky (pokud vlastníme vykrajovač). Přendáme do mísy a přidáme maliny.


Přelijeme zálivkou a opatrně promícháme. Nakonec posypeme lístky meduňky. Před servírováním necháme trochu vychladit v lednici.


Recept si můžete stáhnout zde.


   WATERMELON SALAD WITH RASPBERRIES AND LEMON BALM


Salads are a staple on my table in this warm weather. Vegetable, fruit, or a combination of both. Above all, they must be refreshing and juicy.


Last week I bought a melon cutter, I mean a ball cutter. I've always liked how fruit balls are cut into salads. It is one of the ways to make a salad a little more attractive and pleasing to the eye. In order to be able to train, I also bought a watermelon and prepared a salad, which I really like.It's incredibly simple and only has a few ingredients. It can thus be a great substitute for dessert in the summer. In addition to watermelon, you will find raspberries and lemon balm in it (you can also replace it with mint). Everything is topped with a simple lime juice and maple syrup dressing. The slightly sour taste adds another taste to the sweet melon.The preparation is so simple that I was wondering if I should add the recipe (perhaps you can't even call it like that) at all. But you know what, why not. At least, maybe it will be useful to someone as an inspiration.


INGREDIENTS


(makes 2 portions)500 g watermelon

100 g raspberries

1 lime

a handful of fresh lemon balm

1 tablespoon maple syrupINSTRUCTIONS


Prepare the dressing. Wash the lime, cut it in half and squeeze the juice. Then mix it with maple syrup and torn lemon balm leaves in a small bowl. 


Cut the watermelon into slices and cut the red pulp into cubes or you can make the balls (if you have a cutter). Transfer to a bowl and add raspberries. 


Pour over the dressing and mix carefully. Finally, sprinkle with lemon balm leaves. Let it cool a little bit in the fridge before serving. 


You can get the printable recipe here.