Společnost DNR vysílá přenos z hnízda orlů bělohlavých již desátým rokem.
Program Nongame Wildlife pomáhá chránit tisíce druhů volně žijících živočichů v Minnesotě. Kromě ochranářské práce se také zapojuje do osvěty a vzdělávání, aby se obyvatelé Minnesoty mohli dozvědět o své divoké přírodě. EagleCam je jedním z nejlepších nástrojů, jak přiblížit divokou přírodu v Minnesotě všem.

Toto je živé video divokých orlů bělohlavých žijících v přírodě. Dochází k přirozeným bojům a některé krmení nebo jiné chování volně žijících ptáků může být obtížné sledovat. Při sledování této kamery buďte prosím opatrní.

Hnízdění 2022

Samička Nancy položila první vejce 12. února, druhé 17. února
23. března se vylíhlo první mládě, druhé 25. března.
Posledních několik dní bylo pro orlí rodinu DNR velmi těžkých, sameček Harry se pohřešuje od úterý 26. dubna a samička Nancy bránila hnízdo a její orlíčky před vetřelci. Byl nedostatek jídla a agrese staršího orla E1 rostla , což mělo za následek brutální útoky na E2 a nakonec vytlačení E2 z hnízda.
K incidentu došlo v sobotu, 30. dubna odpoledne, kdy bylo na hnízdě EagleCam mladší mládě vytlačeno z hnízda sourozencem. Zaměstnanci Nongame byli kontaktováni a mládě vyzvedli ze země, jakmile se dozvěděli o incidentu. Hnízdo je zhruba ve výšce 23 metrů.

Mladého orla se podařilo rychle dovézt k veterinářům do centra péče The Raptor. Po příjezdu se mládě ztišilo a po celou dobu vyšetření bylo stále více letargické. Na hlavě byla nalezena krvácející rána a měl zvýšenou snahu dýchat. Po celou dobu vyšetření bylo jeho dýchání namáhavější, pravděpodobně to bylo důsledkem vnitřního trauma. Krev byla zaznamenána vytékající i z nozder ptáka.
Mladý orel měl zlomeninu pažní kosti velmi blízko kloubu v levém křídle, která ovlivnila oblast růstové ploténky. U tohoto druhu zlomeniny není možnost ji chirurgicky opravit a nelze ji nechat samotnou na hojení, protože by se kost hojila způsobem, který by ptákovi způsoboval chronické problémy a bolest.
Kvůli velmi špatné prognóze v důsledku složité zlomeniny a těžce postupujících známek vnitřního traumatu byl mladý ptáček humánně usmrcen, aby se zmírnilo jeho utrpení. Je alespoň uklidňující vědět, že mladý orel nemusel dlouho trpět svými zraněními.

Online přenos z hnízda:

Orel bělohlavý webkamera v MinnesotěVideozáznam:

Videozáznam obsahuje záběry, které mohou citlivé diváky znepokojovat.

Zdroj: DNR, videozáznam Lady Hawk, foto: Tomáš Demma