U našeho miniaturního 1+kk bytu máme celkem velkou zasklenou terasu. Protože bydlíme v přízemí, tak je zasklení fajn, dodává pocit bezpečí, na druhou stranu tónovaná skla nepropouští moc záření pro všechny ty bylinky, které bych ráda pěstovala.

Moje balkonová mini zahrádka

Letos to tak vidím na osvědčenou kombinaci bazalka – zelenec – okrasná kopřiva – šťavel purpurový. Těm se u nás totiž moc hezky daří. Na rozdíl od levandule, ze které se stala bezbarvá skoropopínavka nebo pažitky, která to prostě vzdala. A tak pokud máte někdo tip na rostliny, kterým se líbí ve stínu, budu moc ráda, když se podělíte! Jen mi prosím nepište o fuchsiích, ty jsme měli vloni a nějak mě nenadchly. Sice moc hezky kvetly, ale toho odpadu, co z nich všude bylo!

Moje balkonová mini zahrádka

Moje balkonová mini zahrádkaMoje balkonová mini zahrádka

I tak jsem to ale letos nevydržela a na Zelném trhu nakoupila sazeničky červené bazalky, petrželky a koriandru. Ten máme poprvé a jsem na něho zvědavá. Ze začátku mi jeho chuť vadila, ale už jsem si zvykla a docela si ji oblíbila. :))Červené bazalky jsem měla dvě, zasadila jsem je do jednoho truhlíku a asi 2 týdny si pěkně rostly. Pak najednou přes noc jedna z nich úplně zvadla a uschla. A o týden později se přidala i ta druhá. :(( Vůbec netuším, čím by to mohlo být, zalité byly obě stejně, rostly na stejném místě, vevnitř. Možná jí přece jen byla zima nebo nějací kořenoví parazité? Pokud je tu nějaký zkušený zahradník nebo zahradnice, budu moc ráda, když se se mnou podělíte o radu.Moje balkonová mini zahrádkaMoje balkonová mini zahrádka

Před dvěma roky jsem si koupila rukavice s rajčátky v Ikea a pořád moc hezky slouží, ale ty jejich letošní se mi taky líbí moc! Lopatku a nůžky máme pro změnu z Tesca. Velký výběr zahranických nůžek, rukavic nebo zástěru najdete i v nabídce firmy Engelbert Strauss, mrkněte sem.A co vy? Taky rádi zahradničíte? :))

Mějte se krásně!

Evi//foto moje © gathermoments