Až přijde čas a budete potřebovat novou vanu, je třeba dávat pozor na řadu věcí. V posledních letech se nesmírně vyvinuly designové a technické možnosti.

Na co byste si měli dávat pozor při koupi vany?

Materiál:

Pokud jde o vany, určitě musíte udělat zásadní rozhodnutí, jaký materiál dáváte přednost. Když vstoupím do vany, najdu na zádech teplý povrch. Proto je lepší použít vanu, která není vyrobena z oceli. Moderní vany, jako je tato, mají nyní velmi dobré materiálové vlastnosti.Aby teplo ve vaně chvíli zůstalo, mělo by být dobře izolované. Tím se šetří teplá voda a vy nemusíte vodu neustále doplňovat. Dobrá izolace vám také dává výhodu, že se můžete koupat i v noci. Pokud jde o mě, obvykle nenajdu klid až pozdě večer
vana. V některých bytových domech je však zakázáno koupat se po 22:00, protože je to prostě příliš hlasité. Může pomoci akustická izolace. To, co dělá tuto vanu také na užším seznamu, je antibakteriální povrch. Tím se zabrání tvorbě plísní na površích a spojích potrubí. Měli byste se také ujistit, že vana má mírný sklon, aby mohla zbytková voda odtékat. To také zabraňuje tvorbě bakterií. Kvalitní vany můžete koupit pokud použijete SIKO slevový kód – a ještě k tomu ušetříte.

Design:

Další výhodou materiálu je schopnost vytvářet velmi krásné vzory. Představte si, že máte v koupelně takovou vanu. Není to nádhera? Tenké hrany, prostorově úsporné, spousta vany za málo peněz a pokud chcete, můžete si také vybrat verzi s masážními tryskami. Mimochodem, na délce bych nešetřil. Vhodné jsou také odpovídající doplňky do koupelny, které zpříjemní celkový prostor. Doporučujeme využít například slevový kód Mobelix pro ještě výhodnější cenu.

Pocit ve vaně:

Co se mi na této vaně líbí a co zřídka nacházím v jiných vanách, je protiskluzový povlak na dně vany. To vám ušetří ošklivé protiskluzové podložky. Každý, kdo se někdy koupal s malými dětmi, ví, co tím myslím … Bez protiskluzového povlaku nebo podložky to opravdu nejde. Tenké hrany mají také příjemnou výhodu v tom, že se zde nemůže tvořit zbytková voda a úsilí při čištění je nízké. Máme zde takřka volně stojící vanu. Tato vana je zde postavena takovým způsobem, že kombinuje typické výhody vestavěné vany (malé úsilí při čištění) s estetickými výhodami volně stojící vany.

Ucpání vany:

Možné příčiny jsou samozřejmě vaše vlastní pochybení, například zapomenutý zcela vypnutý kohoutek, ale existuje také řada spouštěčů, kterým nelze zabránit. Patří mezi ně prasklé potrubí ve zdi a kapání vody do vlastního stropu od souseda v dalším patře – ale to jsou oba poměrně vzácné okolnosti.

Často se vyskytují netěsné spáry, například těsnění mezi vanou a sprchou je vadné a voda prosakuje do zdiva. Materiál použitý pro silikonové spoje je zastaralý a může v průběhu let ztrácet pevnost.

Stejným způsobem může také dojít k netěsnosti armatur, takže neustále uniká voda nebo sifon na umyvadle nelze po čištění správně znovu sestavit a způsobit tak netěsnosti. Dejte si tedy na všechny tyto věci pozor!

TIP: jste po celém dni unaveni a nedostává se vám energie? Zkuste slevový kupon Ketomix a nakupte si tyto oblíbené doplňky stravy.

Toto jsou nyní základní body, kterým byste měli věnovat pozornost při nákupu vany. Pokud si všimnete něčeho jiného, ​​těšíme se na vaše komentáře.

Zde jsou opět fakta:

Co sledovat při koupi vany:

  • Materiál
  • Volně stojící vs. vestavěné
  • Design
  • Sklon sedadla
  • Protiskluzová izolace
  • Akustická izolace
  • Antibakteriální povrch
  • Masážní trysky

Článek Na co byste si měli dávat pozor při koupi vany? se nejdříve objevil na České návody.