Pokaždé když se zeptám, co vám u mě na blogu chybí, většina z vás píše, že líčení. Takže po dlouhé době jsem vám jedno vytvořila a snad se bude také líbit! Vybrala jsem těžce limitovanou paletku NARSissist Loaded, která je už na eshopu sice vyprodaná, ale v prodejnách po Praze ještě skladem je a abych tedy neotálela, připravila jsem článek tak rychle, jak jsem to jen stíhala. 🙂
Pokud paletku nestihnete, nebo nemůžete koupit, líčení můžete vytvořit i s čímkoliv jiným, co máte doma. 🙂 Já paletku kupovala v Sephoře týden zpátky, na eshopu se také můžete mrknout na dostupnost v prodejnách. Paletka Overload je moje první zkušenost se stíny NARS a musím říct, že je to zkušenost velmi pozitivní. Osobně preferuji velmi jemně mleté stíny a jak už to tak u takových bývá, paletka poměrně dost práší. To se ovšem děje převážně u matných stínů a pouze při nabírání štětcem. Opadávání pod oči se děje jen ve velmi malé míře a je to vidět hlavně u tmavších stínů. Metalické stíny jsou měkké, jemné a práší méně.

Celková pigmentace paletky je skvělá a to jak při swatchích prsty, tak při aplikaci štětcem na oko. Jedinou výtku bych měla k několika metalickým stínům, které pro plnou wow intenzitu chtějí nabrat navlhčeným štětcem. Také jsem si všimla, že zrovna navlhčení nedělá stínům Nars žádný problém a jejich textura je ještě lepší, což oceníte, pokud chcete vysokou intenzitu pigmentace a zároveň si nechcete zničit samotné stíny v paletce. Konkrétně bych za suchého stavu ocenila větší výraznost na očích u odstínů Beaumaris (prostřední řada, čtvrtý stín) a Versailles (spodní řada, druhý stín). Přijde mi, že zrovna tyhle dva stíny jsou na oku usedlejší, než je vidím v paletce. Navlhčení štětce ale samozřejmě pomůže. Ostatní metalické/lesklé stíny se přenášejí na víčko dobře a to co vidíte v paletce dostanete i na víčko a obzvlášť krásný je jediný, relativně nejstudenější stín Splendor (spodní řada, první stín).
Obzvlášť bych chtěla vyzdvihnout pigmentaci matných stínů, která je naprosto bezvadná a i přes to se všechny stíny výborně rozmazávají a zapracovávají do sebe bez viditelných přechodů. Po zkušenosti s paletkou se nebojím říct, že si časem ještě nějaké stíny Nars určitě pořídím, protože jsou skvělé a hlavně mají přesně takovou konzistenci, kterou u stínů preferuji.

nars loaded paletka swatche
nars loaded paletka swatche
nars loaded paletka swatche
A teď už  samotnému líčení. Jako obvykle začínám středně světlým matným stínem přes celé víčko (Windsor) a pod obočí jsem dala světlý béžový lesklý stín (Newbury Street) který jsem nakonec dala i na lícní kosti jako rozjasňovač. Do ohybu a lehce nad něj jsem postupně dala matný světle oranžový stín (Foix), matný světle hnědý (moc povedený přechodový odstín Dover) a matný zrzavě hnědý (Castille). Vrstvení stínů od nejsvětlejšího po tmavší umožní lépe přechody rozmazat do ztracena a zásadně vám usnadní práci.
Vnější koutek jsem ztmavila nádherným matným čokoládovým a relativně neutrálním odstínem z paletky (Montaillou). Ten jsem kromě vnějšího koutku stáhla směrem k řasám jako bych kreslila linku, čímž jsem ztmavila linii řas zhruba do středu víčka. Linky většinou nedávám příliš blízko k vnitřnímu koutku, abych si opticky nezmenšovala oko, pokud tedy nedělám klasické smokey eyes, tam pak linka samozřejmě patří. 🙂 Přes celé víčko jsem plochým navlhčeným syntetickým štětcem rozprostřela bronzovo zlatý stín (Versailles) a do vnitřního koutku jsem dala teplou zlatou a lehce ji rozetřela směrem na pohyblivé víčko (Privilege). Všechny přechody při líčení pečlivě rozmazávám a používám k tomu štětec s předchozí světlejší barvou, nebo čistý štětec.

el beauty blog liceni nars
el beauty blog liceni
Linky NARS nemám, ani nic na obočí, takže jsem sáhla po svých oblíbených linkách ve fixu/štětečku Tom Ford Eye Defining Pen (tady) a obočí jsem dokreslila tužkou Alverde v odstínu 01 Blonde a pročísla Benefit Gimme Brow v odstínu 03. Jako řasenku mám v poslední době velmi oblíbenou Mad Lash od theBalm, která je pro mě ideální kombinací řasenek typu Better Than Sex a Roller Lash. Rozhodně doporučuji zkusit! Jako bázi pod oční stíny jsem tentokrát použila Soft Matte Complete Concealer v odstínu Custard od Nars a zapudrovala ho transparentním sypkým pudrem La Prairie (tady). Na pleti pak mám makeup Guerlain Lingerie De Peau (tady).

nars stiny liceni vz blog
nars ocni stiny cz blog liceni
rasenka mad lash the balm
Na rty jsem zvolila pro mě také novinku, NARS Velvet Lip Glide v odstínu Bound. Bound je střední studená růžová a kupodivu mám pocit, že mi docela sluší. :). Ze začátku jsem si myslela, že se jedná o lesk na rty, nicméně je to opravdu rtěnka, jen v tekuté formě. Nezasychá, po nanesení je lesklá a po nějaké době se z ní stane opravdu sametová záležitost. Tím pádem nevysušuje a nedrží celý den, nicméně je na rtech velmi komfortní a příjemná a výdrž bez jídla a pití je několik hodin, podle toho, co zrovna děláte. Drobné napití, nebo svačinu přežije, asi zhruba jako klasické lépe držící rtěnky a je tedy potřeba ji poupravit.
nars velvet lip glide recenze blog
nars tekuta rtenka recenze
Snad se vám dnešní líčení líbí a třeba jsem vás inspirovala, nebo aspoň pobavila. 🙂 Jaký je váš NARS must-have produkt? Bez čeho nemůžete být a co bych si měla pořídit? 🙂 Já ještě uvažuji o bázi pod oční stíny, která je podle recenzí skvělá a také mě láká nová tekutá NARS Orgasm tvářenka. Co zaujalo vás? 🙂 Zatím se mějte krásně a hezký den! L.