S kamarádkou jsem si nedávno povídala o tom, jak zhubla. Drží 5 let low carb, nebo-li paleo, nebo-li bezsacharidovou dietu. Výsledky má úžasné! A teď nově i její manžel, ale ta teorie, že nejí tolik ovoce, spíš jen lesní plody, ani luštěniny a další věci, ve mně vzbuzovala trochu nedůvěry. Přece jen selský rozum mi říká, že to asi nebude úplně dobré pro tělo. A i když má kamarádka o tom nechce slyšet, našla jsem shodou okolností článek Karolíny Fourové, kde jsem se ujistila, že ten zdravý selský rozum asi funguje.

Můžete si ho přečíst tady: KUK.

Kamarádka mi přesto naposílala mnoho materiálů ke čtení a hlavně recepty a i když se na tento druh diety nechystám, ráda bych zařadila některé recepty do svého jídelníčku, protože vypadají lákavě a zdravě a taky proto, že mi pomohou omezit mouku v mé stravě, což vidím jako hlavní výhody této diety.

Začala jsem něčím, co se nazývá brownies a recept jsem našla v tomto odkazu, kde jich najdete ještě mnohem víc. Vypadají báječně. /recepty/

Brownies asi znáte všichni, jenže já musela experimentovat. Měla jsem jen poloviční množství čokolády, neměla jsem kokosovou mouku, ani kokos, abych si ji udělala, tak jsem použila namleté mandle a vzniklo toto: malá placka, protože jsem celé množství surovin musela zredukovat na polovinu, která možná není pravé brownies, ale když jsem ji nakrájela na malé kousky, bylo to moc dobré mlsání. Zcela bez cukru a i tak nám chutnalo!

O brownies se pokusím určitě znovu. Nejen že je bez cukru, ale je to rychlovka a dokonce se mi zamlouvají i ty malé čtverečky.

Pokud budete chtít, zdokumentuji tu ještě další low-carb recepty, do kterých se pustím. A nebudou to jen dezerty. No vlastně, já je sem dám i když chtít nebudete:-), pro mě:-).

Pěkný den.