Ačkoliv se v segmentu herních konzolí pohybují prakticky pouze tři významní hráči, vybrat tu správnou mašinku není vůbec snadné. Jak Sony, tak i Microsoft a Nintento totiž odvádí skvělou práci a nabízí hráčské veřejnosti prvotřídní zařízení. Což ovšem samo o sobě neznamená, že všechny modely nabízí to samé – chcete-li ukojit svou hráčskou vášeň, budete si muset stanovit priority. A co když preferujete single player?

​Není nad silný příběh a nikým nerušený zážitek

Jakkoliv se může zdát, že se z konzolí v poslední dekádě stala vesměs multiplayerová záležitost, ve skutečnosti jsou single player hry stále enormně populární. Kombinace silného příběhu, nikým nerušeného hraní a absence mikrotransakcí, jakožto i jinak nezbytného připojení k internetu, je stále velkým lákadlem pro značnou část komunity. A je to právě Sony, která si vždy tak trochu zakládala na nabídce exkluzivních titulů určených především pro hru jednoho hráče.

Bez ohledu na to, jestli si pořídíte starší, ale stále přijatelnou čtvrtou generaci a k ní ovladač PS4, anebo investujete podstatně větší částku do nejnovější PS5, získáte přístup k bezkonkurenčním herním kouskům, které si na jiných platformách nezahrajete. Za zmínku stojí například akční RPG Horizon Zero Down, psychologický sci-fi thriller Returnal, fenomenální hack and slash série God of War či samurajská akční řežba Ghost of Tsushima.

​Alternativa k PS? Nintendo Swich!

Seznam her, jejichž silnou stránkou je právě single player, a byly uvedeny pouze pro PlayStation, je dlouhý jako týden před výplatou. Jenomže co když vám z nějakého důvodu není tato konzole po chuti? Měli byste si snad pořídit zařízení od Microsoftu? Také Xbox One ovladač vám sice může dělat společnost při hraní mnoha kvalitních příběhovek, ale obecně je lepší volbou Nintentdo Switch. I tato platforma se od počátku orientovala na hry určené pro jednoho hráče a z poslední doby to potvrzuje hlavně The Legend of Zelda: Breath of the Wild.