Hnízdo se nachází v Tennessee, přesné umístění musí zůstat nezveřejněno, aby chránilo samičku Angel a její potomky.
Samička Angel je velmi vzácná leucistická káně rudoocasá. Se samečkem Mohawkem společně hnízdila 5 let. Letos má samička nového kamaráda.

Samičce je 7+ let, je leucistická. Nový samec, 3+ roky, má normální zbarvení a byl pojmenován Tom.
Hnízdo je výšce 12 metrů, 90 cm x 50 cm široké a je vyztužené lidmi.
Online přenos zajišťuje společnost Window To Wildlife

Leucismus (též leucinismus), je stav, kdy jsou živočichové charakterističtí sníženou pigmentací. Na rozdíl od albinismu je způsoben ztrátou všech typů kožních pigmentů, nejenom melaninu
Leucismus je obecný termín pro fenotyp způsobený poruchou diferenciace pigmentových buněk a nebo poruchou přesunu z neurální lišty do kůže, srsti nebo peří v průběhu vývoje. Následkem toho chybí pigmentové buňky buď po celém povrchu těla, nebo pouze na jeho částech – zvířata tedy mohou mít částečně zachovanou kresbu těla.

Káně rudoocasá

Káně rudoocasá je středně velký dravý pták z čeledi jestřábovitých. Hnízdí téměř na celém území Severní Ameriky v rozmezí od západní Aljašky a severní Kanady až po Panamu a Karibik a náleží vůbec mezi nejhojnější severoamerická káňata. Vyskytuje se v několika barevných variacích, od tmavé po jedince se smetanovobílým břichem. Hlavním znakem je tmavorezavě červený ocas, před koncem má úzký černý pruh.
Požírá zejména malé savce, ale také ptáky, plazy a vzácněji i netopýry, hady, ryby, korýše a hmyz. Složení její potravy se mění podle oblastí a ročního období, až 85 % z její potravy však obvykle zabírají hlodavci.
Je monogamní. Klade 2 – 3 vejce, Inkubace trvá 28-32 dní, mláďata jsou vzletná po 45 dnech.
Díky její zatím stále poměrně vysoké početnosti a snadnému výcviku se často využívá i v sokolnictví.

Sezóna 2023

Samička Angel snesla první vajíčko 24. března, druhé 27. března.
První mládě se vylíhlo 28.dubna. 29. dubna, když Angel vstala a dala si pauzu, přiletěl nezkušený sameček Tom do hnízda, nepoznal své nové vylíhnuté mládě a zabil ho. Tom zareagoval instinktivně, když viděl nové kuřátko, je to mladý nezkušený samec, který hnízdí poprvé. Angel se o pár minut později vrátila do hnízda a nevěřícně upozorňuje, že její mládě je mrtvé. Křičí, dokud Tom neopustí hnízdní strom a potom inkubuje své druhé vejce.
Před dvěma lety Angel a její předchozí sameček Mohawk (již není nablízku) odchovali 2 mláďata. Minulý rok si Angel vybral nového partnera, který nebyl ještě nedospělý. Vzhledem k tomu, že nový samec nebyl zcela dospělý, neměli loni vejce. Letos plně dospěl a vnuk majitele pozemku pojmenoval nového samce Tom.

Online přenos z hnízda:

Leucistická káně rudoocasá – webkamera z hnízda


Videozáznamy:

VAROVÁNÍ!! Videozáznamy mohou být pro citlivé lidi drastické!

 

Líhnutí prvního mláděte

Samec Tom napadl mládě a zabil ho

Tom vyzvedne mrtvé kuřátko a vrátí ho do hnízda a inkubuje

Angel sní hlavu mrtvého kuřete a sundá tělo z hnízda!Vylíhlo se druhé vejce

Tom přichází do hnízda a poprvé vidí své druhé mládě. Podívá se na mládě a pak do něj kopne svými drápy, je zmatený, jestli je to kořist nebo jeho vlastní mládě. Naštěstí se Angel s křikem vrací do hnízda a Tom, který je jejími činy ještě více v rozporu, opouští hnízdo

Tom přiletí s mládětem vačice a Angel ji vezme a poprvé nakrmí jejich kuřátko! Tom se dívá ze strany hnízda, je zvědavý a pozorný k tomuto nejnovějšímu vývoji a učí se!.Krmení mláděte

Zdroj: Window2Wildlife, videozáznamy Lady Hawk