Ano, máme nový stůl. Ano, je to “ta velká věc”, o které jsem tu nedávno psala.

Když jsme si pořizovali stůl původní, byl v barvě dubu, masivní, přesně takový, jaký jsem si vysnila. Dělal mi ho můj bratranec truhlář. Věřila jsem, že nám zůstane navždy, že na něm bude zapsána “historie” naší rodiny, skvrny od jídla, rýhy apod. Když jsem ho pak po čase přetřela na bílo v mém “bílém” období, nevadilo mi, že postupně vykazoval známky opotřebení.

Jednoho dne jsem u něj seděla a uvědomila si, že si k některým místům hůř sedáme, jsou méně přístupná. Tedy to jsem samozřejmě věděla už dávno, ale v ten moment jsem to začala řešit v hlavě. Prostor máme omezený a úplně malý stůl jsem nikdy nechtěla. Napadlo mě vyměnit tvar stolu za kulatý. Veliká změna!!!! Byly doby, kdy jsem kulatý odmítala, teď jich mám doma hned několik:-D. Tu myšlenku jsem vyslala do vesmíru a na netu si jen tak orientačně brouzdala a hledala ten ideální. Čas plynul, byly i důležitější věci, ale mnou vyslané přání se naplnilo díky Bonami a nabídce další spolupráce. Vím, zní to trochu podezřele, spíš plánovaně, ale kdo na tyhle věci věří, ví.

Mé zadání při hledání znělo: veliký kulatý stůl, masivní, nejlépe z jilmu, když už jsme měli novou jilmovou komodu v jídelně, aby to hezky pasovalo. A tady je:

Ano, chybí židle, protože židle jsou věda! Okukujeme je také již nějakou dobu, chceme jen ty, které předem otestujeme, což online úplně nejde. Včera jsme si nějaké objednaly v kamenném obchodě, ale když jsem si pak prohlížela fotky doma, nevím, nevím, najednou se zdály ne tak pěkné. Prostě uvidíme. Až budou, určitě napíšu více.

Zpátky ke stolu:-). Zatím jsem ho nafotila se židlí, kterou jsem si pořídila jako pracovní v dobách COVIDu, ty současné bílé u něj prostě nevypadají tak, jak by si stůl zasloužil:-). Na stole už mám podzimní dekorace, hloh v malé misce zapíchaný do aranžovací hmoty a hloh ve váze.

Stůl je velmi rustikální, jsou i místa, kde se vám bude hýbat sklenička:-), deska je z prken slepených k sobě, asi to nebude pro každého, my s manželem se ale shodneme, nám se to líbí:-).

Pár detailů:

určité nerovnosti jsou pro nás žádané, i když to asi není pro všechny….

Krásné bylo, když si k němu prvně sedl syn a pronesl: “Jé, já už se těším, až u něj budeme sedět na Vánoce!” Krása:-), bylo to hodnocení s jasným signálem, že jsme vybrali dobře:-). Já už se těším, až budu zkoušet nové možnosti dekorování, protože pro mě je to změna veliká.

A mimochodem, schvalují ho i naše kočky, podobně jako pléd, který mám též z Bonami a můžu potvrdit, že o něj jsou doma dohady:-).

Článek je opět delší, asi to pramení z mého nadšení:-). Mějte hezký den a zítřek si užijte.