Tak nám to s těmi jarními prázdninami zatím moc nevychází. Půlka za námi, nepodnikli jsme vůbec nic, je štěstí, když se nám podaří vyrazit alespoň na chvilku ven a nezmoknout. Dnes to tedy vypadalo o poznání lépe, to ano.

V sobotu ráno se Baru probudila, drbala a drbala se, takže ano, dostali jsme nadílku vší. První zkušenost, hrozná panika, tedy nejdříve ne, protože jsem si myslela, že umyju hlavu, vyčešu a bude to ok. Až mi na IG hojně komentující lidé řekli, že je to akce na víc dní. To mě tedy vůbec nepotěšilo. Nu což. Pustili jsme se do práce – nejen v oblasti vlasů, ale i všude kolem doma, tak trochu jarní úklid.

Zdá se, že jsem si fakt dala záležet a teď už jsem v hledání vešek neúspěšná, tak snad…!!! Ještě čekám, zda se neusadily třeba u mě:-).

Proč to sem ale píšu. Sešly se mi na Instagramu rady, za které jsem byla ráda. Třeba by někdy mohly pomoci i některým z vás, i když vám to samozřejmě nepřeju:-).

– já pochopitelně udělala to nejsnazší, zajela do lékárny a koupila Barče speciální šampón, v balení byl i vyčesávací hřebínek. Pokud budete kupovat balení bez něj, určitě myslete i na hřebínek. Bez toho to nejde – podle mě.
– tea tree olej – zaznělo asi nejčastěji – mazat i preventivně, zejména kolem uší
– preventivní směsi na mytí vlasů – šampón smíchat s kapkami přírodních olejíčků – já míchala geranium a tea tree, ale můžete třeba i levanduli a další, omýt klasicky hlavu
– zazněly i dvě varianty zábalu – 1. slivovice a olej, 2. Alpa (francovka) a olej – smíchat, dát na hlavu pod igelit, do ručníku, nechat působit, poté klasicky smýt. To jsem udělala. Nechala jsem působit asi 30 minut. Tuto variantu mi radili i ve druhé lékárně – Kosmonosy u zámku, kde si míchají svůj preparát. Jsou tu vyhlášení, proto jsem tam hned po víkendu zajela. To už se mi ale Baru zdála čistá, takže jsem dosud nepoužila.
– a samozřejmě hlídat, vyčesávat a vyčesávat

Tak co, už se drbete?:-) No téma to není příjemné, uznávám.

Tak alespoň na fotkách jaro v podobě osázené (původně) lucerny cibulovinami a mechem, pokud jste došli až sem.

Jsme doma zalezlí, je na to čas. Prostě to tak asi mělo být.

Mějte pěkné dny.