Napajedlo Neledi se nachází v Jižní Africe. Kamera u napajedla byla nastavena na úroveň očí leoparda, aby poskytla jedinečný pohled na měřítko zvířat, která se často vyskytují u vodního napajedla.

Zvířata navštěvující tuto kameru zahrnují gepardy, lvy, slony, žirafy, impaly, paviány, prasata bradavičnatá, sovy, egyptské husy, mangusty, surikaty, vodní husy a dikobrazy a ruzné druhy ptactva.
Naledi je součástí 40 000 hektarové rezervace Babule v blízkosti národního parku Kruger.

Orel okrový

Orel okrový (Aquila rapax) je velký dravec z čeledi jestřábovitých.
Rozšířen je jižně od Sahary přes jihozápadní Asii a Indii. Žije ve stepích, pouštích a savanách.
Tělo orla okrového je dlouhé 60–75 cm, rozpětí křídel je 159–190 cm. Váží 1,6–3 kg. Je blízký příbuzný orla stepního (Aquila nipalensis). Zbarvení orla okrového se liší podle geografické oblasti a věku, ptáci ve věku jednoho roku mají opeření bílé.

Orel okrový se živí převážně čerstvými mršinami, ale loví také menší savce o velikosti králíka, plazy a ptáky až do velikosti perliček. Někdy krade kořist jiným dravcům.
Ozývá se štěkavými zvuky připomínající vránu. Hnízdí na stromech, hnízdo si staví z větviček, listí a trávy. Klade dvě vejce, na níž sedí 39–44 dní. Silnější mládě obvykle usmrtí to slabší. Orli využívají stejné hnízdo opakovaně. Dožívají se obvykle okolo 16 let.

Online přenos:

Napajedlo Naledi

Videozáznamy:

Orel okrový odpočívá u napajedlaOrel okrový

Zdroj: Africam.com, videozáznamy Arlene Beach