Krásný den vám přeji! Dnes tu pro vás mám, pro někoho velmi dlouho očekávanou, recenzi paletky Natasha Denona Sunset Palette. Nejenže je tahle paletka hůř dostupná, ale také jsou stíny Natasha Denona neskutečně drahé a já jsem si dala s recenzí velmi načas. V podstatě mi to trvalo víc než rok, a dnes se tedy konečně dozvíte, co si o paletce myslím a jestli vám jí doporučím ke koupi. 🙂

natasha denona sunset palette recenze

V době, kdy jsem paletku objednávala já, ji neprodával žádný evropský eshop. Proto jsem je objednávala z Beautylish, takže moje paletka dorazila až ze San Francisca. A protože jsem paletek kupovala několik, nevyhnula jsem se ani clu a DPH. Takže i s poplatkem za proclení a poštovným se cena za paletku vyšplhala s cenou ještě o nějakých 30% výš. Vy už budete mít potencionální nákup mnohem jednodušší, protože se značka Natasha Denona prodává na Cult Beauty.

 

Velmi často se o paletkách Natasha Denona mluví jako o těch nejlepších paletkách vůbec. Mají být neskutečně kvalitní a intenzivně pigmentované. Zní to všechno hrozně pěkně a já jsem tak měla velká očekávání. A jak už to s očekáváními bývá, ne vždy se že 100% naplní.

natasha denona kde koupit
natasha denona stíny stojí za to?

Rychle ještě zmíním balení, to je plastové a pevné pěnové se zavíráním na magnet. Názvy odstínů jsou na fólii uvnitř. Fólie se dá odtrhnout díky perforaci, já si ji ale v paletce nechávám, protože za prvé potřebuji znát názvy stínů a za druhé mám díky ní čisté alespoň zrcátko, ha ha. Jen je to trochu nepraktické při používání paletky.

Paletka Sunset Palette má mnoho krásných odstínů, převážně v teplých tónech, přesně tak jak to mám ráda. Pigmentace je u většiny stínu vynikající, nicméně musím dodat, že pokud máte zkušenost například se stíny Anastasia Beverly Hills, s paletky stínů Nars, nebo s posledními paletkami Too Faced a Urban Decay, stíny Natasha Denona vám vyloženě dech nevyrazí. Stíny Natasha Denona bych zařadila svojí pigmentací někde ke stínům Anastasia Beverly Hills a právě Nars.

Obecně se kvalita stínu všech značek zvedá a tak už je velmi těžké něčím vyčnívat. Kromě toho, že Natasha Denona vyčnívá cenou, vyčnívá i některými metalickými stíny, které mají opravdu povedenou texturu, ale hlavně efekt, který umí udělat na očích. Jak už to ale s metalickými a měkkými stíny bývá, většina těch hodně třpytivých mi opadává pod oči při aplikaci. Může za to jejich textura s většími kousky, které sice opadávají při aplikaci, ale na očích udělají krásný metalický a zajímavý finiš a to je přesně případ stínů Natasha Denona.
Co se týče matný stínu, u těch je pigmentace opravdu výborná, až na dva stíny, což jsou Horizon Panjin. Oba stíny mi přijdou o trochu méně pigmentované než zbytek, suší a mají texturu hrubší, jakoby ne tak jemně namleté. Na swatchích ovšem vypadají hůř, než ve skutečnosti pracují se štětcem. S tím se chovají relativně dobře, jen je potřeba trochu vybudovat jejich intenzitu, pokud chci plnou pigmentaci.

Naopak jsou naprosto výjimečně dobré matné hnědé stíny Sinai Vulcano. Konzistence matných stínu není měkká a máslová, jak to teď bývá trendy. Jsou jemné, sametové, ale obecně spíš sušší. V paletce dost práší, stejně jako saténové stíny. Sunset Palette má v sobě i několik stínu které bych nazvala saténovými / lesklými a ty jsou skvělé. Mají dobrou pigmentaci a lehký lesk a stejně jako zbytek stínu v paletce se dobře rozmazávají a mají slušnou pigmentaci.

stíny natasha denona sunset palette odstíny
stíny natasha denona sunset palette odstíny
stíny natasha denona sunset palette odstíny

Celkem  jsou v paletce čtyři druhy stínů:
matné (Volcano, Horizon, Bermuda, Igneous, Sol)
saténové (Terra)
lesklé (Atmosphere, Ice Gold, Mandarine, Morgana)
třpytivé (Bronzage, Aubade, Sundazed)

Protože jsou některé matné tmavé stíny opravdu hodně pigmentované, je potřeba je nabírat lehkou rukou a rozhodně jich nenabírat mnoho, protože i když se perfektně rozmazávají, díky pigmentu je budete muset rozmazat na větší ploše.  To platí obecně pro všechny hodně pigmentované stíny, takže ani tuhle paletku nedoporučím úplným začátečníkům.
K rozmazávání bych ještě chtěla říct, že to jde neskutečně dobře. I opravdu tmavé stíny se rozmažou bez jakéhokoliv přechodu do ztracená, ať už na bázi, nebo na holé kůži. Přitom stíny neztrácí svojí intenzitu a pořád jsou výrazné. Což je podle mě jeden z hlavních důvodů, proč jsou paletky Natasha Denona tolik chválené. To a textura jejích třpytivých stínů. 🙂
Můžete s nimi vytvořit opravdu výrazné a zajímavé looky a nedá to příliš mnoho práce. Je ale potřeba brát v úvahu, že stíny s takto měkkou konzistencí v paletce práší a opadávají pod oči a je lepší dělat makeup až po stínech.

stíny natasha denona sunset palette odstíny
stíny natasha denona sunset palette blog cz
Všechny stíny paletky Sunset Palette se dají nabírat štětci a fungují s nimi velmi dobře. Metalické stíny sice s použitím prstu vypadají ještě intenzivněji, ale není to nutnost, ani vyloženě potřeba. Mohu také používat syntetické i přírodní štětce, oboje díky konzistenci stínů funguje. S přírodními ale stíny v paletce práší o trochu víc. Stíny se bez problému dají nanášet přes sebe, jak jen si budete přát. I světlé stíny se ukáží přes ty tmavé v podstatě v plné pigmentaci, což je unikátní. Sunset Palette mi na očích vydrží celý den, stíny neztrácejí intenzitu, ani se neslévají. Pod metalické a třpytivé stíny ale bázi doporučuji a sama ji používám, aby stíny vydržely celý den.
Protože se snažím být v recenzi opravdu objektivní, vypsala jsem všechny možná pro a proti a tak recenze možná vyznívá trochu víc negativně, než jak jsem ve skutečnosti s paletkou spokojená. Sunset Palette je výborná, dobře pigmentovaná paletka pro pokročilé uživatele. Skladba odstínů je překrásná a přesně šálek mé kávy. Vyzdvihnout také musím několik konkrétních odstínů, které jsou překrásné a částečně i unikátní.

stíny sunset palette natasha denona recenze
stíny sunset palette natasha denona recenze
Odstín Mandarine je překrásná oranžová zlatá, která se chvílemi mění skoro až do červena, Bronze Age je dokonalá bronzová s hodně teplým podtónem, Aubade je snad ta nejkrásnější zlatá, kterou jsem kdy viděla, protože to není typická zlatá, ale má tak trochu růžový odlesk, ale ne ve smyslu rose goldSundayst je pravá metalická zlatá, dokonalá a kvalitní matná žlutá Sol a nakonec můj osobní favorit, odstín Morgana, což je oranžová /korálová broskvová se zlatým leskem. Já vím, já vím. 🙂

Pokud mám být hnidopich, co mi v paletce trochu chybí, je nějaký tělový stín a matná světlá hnědá. Místo tělové se dá použít odstín Bermuda, ale nebude sedět úplně všem a celkově je paletka velmi tmavá. Pokud sháníte něco přirozeného, na běžný den do školy, nebo práce, Sunset je spíš plná výrazných a intenzivních odstínů.

Pokud jste o stínech Natasha Denona uvažovali a jste ochotni za ně dát několik tisíc, mohu vám ji doporučit. Na druhou stranu si nemyslím, že by byl v dnešní problém sehnat za zlomek ceny kvalitní paletku s krásnými odstíny. Já jsem osobně čekala o trochu víc, protože pokud vezmu pro srovnání paletky Nars, tam jsou matné stíny stejně pigmentované, jejich konzistence jemnější a stejně dobře se rozmazávají a některé metalické třpytivé umí na očích stejný efekt jako ty od Natasha Denona. A i když jsou stíny Nars obecně dražší stíny, pořád jsou jen za zlomek ceny. A co pigmentace a intenzity týče, Natasha Denona mi v mnohém připomíná stíny ABH, byť bych řekla, že se mi se stíny od Anastasie pracuje o malinko hůř, cena je také úplně jinde.

recenze paletky sunset Palette od Natasha Denona
stíny sunset palette natasha denona recenze
Určitě mi dejte vědět, jak se vám paletka líbí a co říkáte třeba na její kolegyni Lila Palette, po které pokukuji i já. 🙂 Případně by se mi ještě líbila i Star Palette a teď nová Gold Palette. Jinými slovy, chtěla bych je všechny a přemýšlím, jakou další si pořídím. Napište mi, jaká se nejvíc líbí vám a jestli také po Natashe tajně toužíte. 🙂