… na další turistickou sezónu 🙂

S začátkem nového roku vyvěsila skupinka beskydských nadšenců plán letošní turistické výzvy s 32 “beskydskými” tisícovkami. “Beskydskými” proto, že se mezi ně zatoulaly i Velký a Malý Javorník a novinkově je tam i nejvyšší beskydský vrchol “Babia hora” s nadmořskou výškou 1 725 m.m., který se nachází na slovenské straně Beskyd (loni byl jako bonus navíc). Kdo by se rád nepodíval k sousedům, ať už těm moravským nebo slovenským, viďte? .-))

S Viki kvůli prosincovému zánětu ledvin a v očekávání výsledků dalších vyšetření musíme být v rozjezdu opatrní. Vyrazili jsme si tedy v sobotu jen na menší okružní procházku kolem naší obce. Jiříček byl ale tak nadšený, že mě uprosil, abychom vyrazili jen my dva spolu ještě jednou po obědě (zatímco si dali tatínek s Viki poobědového šlofíčka :-)) 

Vyklubala se z toho nakonec slušná osmikilometrová procházka podél Ostravice. Počasí bylo nádherné, přes noc napadlo trochu sněhu, svítilo sluníčko a v Ostravici jsme se mohli pokochat hejnem divokých kachen a k velkému překvapení jsme potkali o kus dál i skupinu labutí.


Loni se nám nakonec kvůli zdravotním komplikacím koncem roku podařilo pokořit 27 z celkových 32 beskydských tisícovek. Chybělo malinko… a měli jsme to v kapse .-) Na druhou stranu – když jsem si začátkem loňského roku tiskla výzvu jen pro inspiraci pro naše beskydské toulky, v takový úspěch jsem ani nedoufala. Jsem tak na všechny členy naší rodinné posádky náležitě pyšná. Byl to krásný turistický rok. A moc se tak těším i na ten letošní.

Mějte krásné dny

A.